Licensed to Kisu Swim Club               Hy-Tek's Meet Manager 6/11/02 08:13 AM
                   PENTICTON WINE COUNTRY SWIM MEET - 6/8/02
                     PENTICTON WINE COUNTRY SWIM MEET 2002
                                    Results

Event 1  Women 25-29 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Savage, Jill        28 KISU                10:02.00    9:31.20          7

Event 1  Women 30-34 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Guidi, Carmelle     30 AYM                 10:49.00   11:00.55          7

Event 1  Women 55-59 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Lane, Virginia      55 SPOK                18:25.00   17:58.12          7

Event 1  Women 65-69 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
 -- Roberts, Audrey     66 WKM                 17:28.94         NS

Event 1  Women 70-74 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Hambrack, Gladys    71 AYM                 16:52.00   17:05.37          7

Event 1  Men 25-29 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Mervyn, Mike        29 AYM                 11:20.00   11:45.74          7

Event 1  Men 30-34 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Henderson, Dustin   30 NAVY                10:30.00   10:15.96          7
  2 Graham, Rob         34 AYM                 11:36.00   11:41.97          5
  3 MacDonald, Scott    31 NAVY                16:30.00   14:10.16          4

Event 1  Men 35-39 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Bartier, Michael    35 KISU                10:03.00    9:59.07          7

Event 1  Men 45-49 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 O'Melinn, Lorcan    46 HYACC               12:43.00   11:36.54          7
  2 Gaspari, Robert     47 AYM                 18:20.00   18:08.72          5

Event 1  Men 50-54 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Wilkins, Bob        54 SAWM                12:12.00   12:08.17          7

Event 1  Men 55-59 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Politano, Leon      59 VIC                 15:15.00   15:08.05          7

Event 1  Men 60-64 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Donoghue, Karl      61 KISU                12:15.00   11:35.32          7

Event 2  Women 360-399 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 KISU MASTERS  'A'                                NT    2:08.90         14
     1) Brownell, Leah 23               2) Cunsolo, Janice 44
     3) Savage, Jill 28                 4) Sheehan, Cathy 42
  2 NAVY  'A'                                        NT    2:35.74         10
     1) Henderson, Jennifer 31          2) Fowler, Deanna 37
     3) Macczynski, Isabelle 40         4) Leitch, Susan 27
 -- COQUITLAM HYACKS  'A'                            NT         NS
 -- ATHANS Y MASTERS  'A'                            NT         NS

Event 3  Women 19-24 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Brownell, Leah      23 KISU                 2:52.53    2:52.74          7

Event 3  Women 25-29 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Deagle, Margaret    28 HYACC                2:55.00    2:55.30          7
  2 Diakow, Genevieve   29 UBCM                 2:50.90    2:59.06          5

Event 3  Women 40-44 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Cunsolo, Janice     44 KISU                 3:24.00    3:26.20          7

Event 3  Women 65-69 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
 -- Roberts, Audrey     66 WKM                  5:31.11         NS

Event 3  Men 40-44 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Ott, Stephen        43 AYM                  2:40.00    2:59.68          7
  2 Borsoi, Dennis      42 HYACC                3:30.00    3:38.82          5

Event 3  Men 50-54 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Loblaw, T Mark      52 SKSC                 3:26.26    3:28.95          7

Event 3  Men 55-59 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Toyne, Richard      56 HYACC                4:30.00    3:53.20          7

Event 5  Women 19-24 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Yap, Jackie         20 UBCM                 1:35.20    1:49.54          7

Event 5  Women 25-29 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Driscoll, Bobbi     27 AYM                  1:33.00    1:35.15          7
  2 Leitch, Susan       27 NAVY                 2:05.00    1:56.78          5

Event 5  Women 30-34 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Kobi, Jennifer      31 SAWM                 1:22.00    1:20.77          7
  2 Henderson, Jennife  31 NAVY                 1:28.00    1:28.79          5

Event 5  Women 35-39 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Mason, Sandra       39 HYACC                1:24.05    1:23.43          7

Event 5  Women 40-44 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Burnham, Sandy      40 UNATTACHED           1:34.00    1:34.49          7

Event 5  Women 60-64 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
 -- Pronk, Bonnie       60 VCSS                 1:28.50         NS

Event 5  Women 65-69 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Roberts Young, Mar  67 HYACC                2:00.68    2:01.56          7

Event 5  Women 70-74 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Grypink, Mira       70 VMSC                 1:57.32    1:59.86          7

Event 5  Men 30-34 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 MacDonald, Scott    31 NAVY                 1:35.00    1:30.87          7

Event 5  Men 40-44 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Corbett, Brian      43 KISU                 1:18.00    1:19.52          7
  2 Wilbee, Doug        42 LOSCM                1:25.63    1:24.48          5
  3 Stewart, Fergus P   43 KISU                 2:00.00    1:46.14          4
 -- Borsoi, Dennis      42 HYACC                1:39.00         NS

Event 5  Men 45-49 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Horton, Hobe        45 CLIP                 1:30.00    1:25.27          7
  2 Gaspari, Robert     47 AYM                  2:09.24    2:08.86          5

Event 5  Men 85-89 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
 -- Wools, Charles      87 WKM                  1:08.00         NS

Event 6  Women 19-24 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Dupres, Natalie     23 AYM                       NT      33.44          7
  2 Sweet, Kimberley    23 LOSCM                  40.00      37.56          5
  3 Yap, Jackie         20 UBCM                   34.50      41.06          4

Event 6  Women 25-29 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 John, Hayley        25 NAVY                   29.00      28.06          7
  2 Benyon, Laurie      26 NAVY                   34.00      31.50          5

Event 6  Women 30-34 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Kobi, Jennifer      31 SAWM                   29.80      29.87          7
  2 Schwarz, Lori       34 HYACC                  33.00      32.80          5

Event 6  Women 35-39 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Fowler, Deanna      37 NAVY                   45.00      45.41          7

Event 6  Women 40-44 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Macczynski, Isabel  40 NAVY                   40.00      39.33          7
  2 Yeo, Candis         43 KISU                      NT      50.25          5

Event 6  Women 55-59 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Lopez, Georgina     58 NVM                    34.10      33.27          7

Event 6  Women 60-64 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Nevile Carter, Val  60 VCSS                   41.51      42.09          7
 -- MacPherson, Linda   64 VMSC                   40.00         NS

Event 6  Women 65-69 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Gale, Jean          66 VMSC                   53.00      52.14          7
 -- Smit, Ada           67 VMSC                   55.00         NS

Event 6  Women 75-79 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 De Leeuw, Elsa      78 UNATTACHED             46.39      45.27          7

Event 6  Men 25-29 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Seal, Shane         26 UBCM                   25.90      26.74          7
  2 Mervyn, Mike        29 AYM                       NT      31.55          5

Event 6  Men 30-34 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Graham, Rob         34 AYM                    30.00      31.12          7
 -- Overland, Scott     31 KISU                   29.00         NS

Event 6  Men 40-44 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Zezza, Tony         42 NAVY                   27.50      27.47          7
  2 Drover, John        40 KISU                   34.50      32.45          5
  3 Corcoran, Peter     44 KISU                   33.00      35.71          4
  4 Cheung, Eddie       42 HYACC                  35.14      36.06          3

Event 6  Men 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Stamhuis, Michael   49 AYM                    27.10      26.40          7
  2 Sprecher, Lutz      48 HYACC                  29.00      30.87          5

Event 6  Men 50-54 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Loblaw, T Mark      52 SKSC                   33.70      34.66          7

Event 6  Men 55-59 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Cousins, Doug       59 KISU                   33.00      32.52          7

Event 7  Women 19-24 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Brownell, Leah      23 KISU                 3:55.00    2:50.74          7

Event 7  Women 25-29 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Deagle, Margaret    28 HYACC                2:50.00    2:51.70          7
  2 Driscoll, Bobbi     27 AYM                  3:20.00    3:23.31          5

Event 7  Women 40-44 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Sheehan, Cathy      42 KISU                 2:45.10    2:47.63          7

Event 7  Women 55-59 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Lane, Virginia      55 SPOK                 5:10.00    3:44.09          7

Event 8  Women 19-24 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Yap, Jackie         20 UBCM                   41.20      51.57          7

Event 8  Women 25-29 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 John, Hayley        25 NAVY                   31.50      31.17          7

Event 8  Women 30-34 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Guidi, Carmelle     30 AYM                       NT      32.58          7
  2 Schwarz, Lori       34 HYACC                  38.00      39.24          5

Event 8  Women 55-59 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Lopez, Georgina     58 NVM                    43.50      46.86          7
  2 Lane, Virginia      55 SPOK                 1:40.00    1:23.39          5

Event 8  Women 60-64 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Nevile Carter, Val  60 VCSS                   51.62      53.81          7

Event 8  Women 70-74 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Grypink, Mira       70 VMSC                   57.00      55.65          7

Event 8  Men 25-29 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Seal, Shane         26 UBCM                   29.10      30.72          7
 -- Mervyn, Mike        29 AYM                       NT         NS

Event 8  Men 30-34 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Henderson, Dustin   30 NAVY                   31.00      30.76          7
  2 Lloyd, Doug         32 NAVY                   32.00      32.26          5

Event 8  Men 40-44 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Zezza, Tony         42 NAVY                   31.00      31.14          7
  2 Drover, John        40 KISU                   38.00      37.07          5
  3 Ott, Stephen        43 AYM                    34.00      37.20          4
  4 Cheung, Eddie       42 HYACC                  48.00      43.61          3

Event 8  Men 45-49 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Horton, Hobe        45 CLIP                   35.00      34.00          7

Event 8  Men 55-59 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Rodger, Brian       56 KISU                   41.00      38.08          7

Event 9  Women 25-29 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Diakow, Genevieve   29 UBCM                 5:14.20    5:19.85          7

Event 9  Women 35-39 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Mason, Sandra       39 HYACC                5:25.00    5:20.80          7

Event 9  Women 40-44 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Burnham, Sandy      40 UNATTACHED           6:01.00    6:05.15          7
  2 Cunsolo, Janice     44 KISU                 6:10.00    6:11.37          5

Event 9  Women 60-64 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Pronk, Bonnie       60 VCSS                 6:10.00    6:01.19          7
  2 MacPherson, Linda   64 VMSC                 6:40.00    7:06.33          5

Event 9  Women 65-69 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
 -- Roberts, Audrey     66 WKM                  8:39.47         NS

Event 9  Women 70-74 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Hambrack, Gladys    71 AYM                  8:18.50    8:20.34          7

Event 9  Men 25-29 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Mervyn, Mike        29 AYM                  5:23.00    5:36.92          7

Event 9  Men 30-34 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Graham, Rob         34 AYM                  5:52.00    5:37.31          7
  2 MacDonald, Scott    31 NAVY                 7:30.00    6:55.29          5

Event 9  Men 35-39 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Bartier, Michael    35 KISU                 4:46.00    4:52.01          7

Event 9  Men 45-49 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 O'Melinn, Lorcan    46 HYACC                5:35.00    5:44.03          7
  2 Sprecher, Lutz      48 HYACC                5:40.00    5:44.17          5
 -- Gaspari, Robert     47 AYM                  7:50.00         NS

Event 9  Men 50-54 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Wilkins, Bob        54 SAWM                 5:45.00    5:54.98          7

Event 9  Men 55-59 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Toyne, Richard      56 HYACC                7:35.00    6:50.57          7
  2 Politano, Leon      59 VIC                  7:00.00    7:06.26          5

Event 10  Women 360-399 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 NAVY  'A'                                        NT    2:25.24         14
     1) Benyon, Laurie 26               2) Henderson, Jennifer 31
     3) John, Hayley 25                 4) Macczynski, Isabelle 40
  2 KISU MASTERS  'A'                                NT    7:25.87         10
     1) Brownell, Leah 23               2) Sheehan, Cathy 42
     3) Savage, Jill 28                 4) Cunsolo, Janice 44
 -- COQUITLAM HYACKS  'A'                            NT         NS
 -- ATHANS Y MASTERS  'A'                            NT         NS

Event 11  Women 18 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Farnholz, Jenn      18 KISU                      NT    1:19.55          7

Event 11  Women 19-24 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Dupres, Natalie     23 AYM                       NT    1:13.59          7

Event 11  Women 25-29 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Savage, Jill        28 KISU                 1:00.00    1:01.60          7

Event 11  Women 30-34 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Henderson, Jennife  31 NAVY                 1:13.00    1:12.37          7

Event 11  Women 35-39 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Fowler, Deanna      37 NAVY                 1:45.00    1:42.39          7

Event 11  Women 40-44 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Macczynski, Isabel  40 NAVY                 1:32.00    1:30.28          7
  2 Yeo, Candis         43 KISU                      NT    1:53.84          5

Event 11  Women 55-59 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Lopez, Georgina     58 NVM                  1:20.01    1:19.84          7

Event 11  Women 60-64 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Nevile Carter, Val  60 VCSS                 1:38.38    1:41.08          7

Event 11  Women 65-69 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Roberts Young, Mar  67 HYACC                1:41.66    1:40.43          7
  2 Gale, Jean          66 VMSC                 2:03.00    2:02.44          5
 -- Smit, Ada           67 VMSC                 1:55.00         NS

Event 11  Women 70-74 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Hambrack, Gladys    71 AYM                  1:50.00    1:49.87          7

Event 11  Women 75-79 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 De Leeuw, Elsa      78 UNATTACHED           1:43.39    1:41.63          7

Event 11  Men 25-29 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Seal, Shane         26 UBCM                   57.20      59.39          7

Event 11  Men 30-34 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 MacDonald, Scott    31 NAVY                 1:25.00    1:26.71          7

Event 11  Men 35-39 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Bartier, Michael    35 KISU                 1:02.50    1:02.11          7

Event 11  Men 40-44 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Zezza, Tony         42 NAVY                 1:01.00    1:00.99          7
  2 Drover, John        40 KISU                 1:18.00    1:16.71          5
  3 Borsoi, Dennis      42 HYACC                1:20.00    1:17.17          4
  4 Corcoran, Peter     44 KISU                 1:40.00    1:22.43          3
  5 Cheung, Eddie       42 HYACC                1:22.00    1:25.80          2
  6 Stewart, Fergus P   43 KISU                 1:54.00    1:39.41          1

Event 11  Men 45-49 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Stamhuis, Michael   49 AYM                    59.90      59.95          7
  2 Sprecher, Lutz      48 HYACC                1:08.00    1:09.59          5

Event 11  Men 50-54 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Wilkins, Bob        54 SAWM                 1:11.00    1:11.88          7

Event 11  Men 55-59 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Cousins, Doug       59 KISU                 1:16.00    1:14.55          7
  2 Politano, Leon      59 VIC                  1:30.00    1:22.64          5
  3 Toyne, Richard      56 HYACC                1:32.00    1:28.43          4

Event 11  Men 85-89 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Wools, Charles      87 WKM                  2:45.00    3:21.87          7

Event 12  Women 25-29 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Benyon, Laurie      26 NAVY                   38.00      35.85          7

Event 12  Women 30-34 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Schwarz, Lori       34 HYACC                  41.00      41.27          7
 -- Henderson, Jennife  31 NAVY                 3:14.50         NS

Event 12  Women 35-39 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Dyck, Lesley        37 KISU                   50.00      51.47          7

Event 12  Women 40-44 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Sheehan, Cathy      42 KISU                   33.89      36.17          7
  2 Cunsolo, Janice     44 KISU                   49.00      46.03          5

Event 12  Men 85-89 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Wools, Charles      87 WKM                  1:25.00    1:36.72          7

Event 13  Women 30-34 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Kobi, Jennifer      31 SAWM                 3:00.00    2:55.28          7
  2 Henderson, Jennife  31 NAVY                      NT    3:18.18          5

Event 13  Women 70-74 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
 -- Hambrack, Gladys    71 AYM                       NT         NS

Event 13  Men 40-44 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Corbett, Brian      43 KISU                 2:50.00    2:50.58          7
  2 Wilbee, Doug        42 LOSCM                3:10.00    3:13.23          5
  3 Stewart, Fergus P   43 KISU                 4:00.00    3:56.50          4

Event 13  Men 45-49 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Horton, Hobe        45 CLIP                 3:15.00    2:58.30          7

Event 14  Women 18 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Farnholz, Jenn      18 KISU                      NT    1:25.00          7

Event 14  Women 19-24 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Brownell, Leah      23 KISU                 1:19.00    1:20.85          7
  2 Dupres, Natalie     23 AYM                       NT    1:30.92          5
  3 Sweet, Kimberley    23 LOSCM                2:00.00    1:45.23          4

Event 14  Women 25-29 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 John, Hayley        25 NAVY                 1:17.00    1:09.92          7
  2 Deagle, Margaret    28 HYACC                1:19.00    1:18.87          5
  3 Driscoll, Bobbi     27 AYM                  1:23.70    1:26.05          4

Event 14  Women 35-39 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Mason, Sandra       39 HYACC                1:16.20    1:16.36          7
  2 Dyck, Lesley        37 KISU                 1:50.00    1:45.26          5

Event 14  Women 40-44 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Sheehan, Cathy      42 KISU                 1:17.80    1:22.63          7
  2 Burnham, Sandy      40 UNATTACHED           1:32.00    1:33.11          5

Event 14  Women 55-59 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Lane, Virginia      55 SPOK                 2:40.00    2:33.60          7

Event 14  Women 60-64 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Nevile Carter, Val  60 VCSS                 1:59.35    2:00.63          7

Event 14  Women 65-69 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Roberts Young, Mar  67 HYACC                2:03.78    1:59.87          7
 -- Roberts, Audrey     66 WKM                  2:22.37         NS

Event 14  Women 75-79 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 De Leeuw, Elsa      78 UNATTACHED           2:14.03    2:07.11          7

Event 14  Men 30-34 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Henderson, Dustin   30 NAVY                 1:15.00    1:08.18          7
  2 Overland, Scott     31 KISU                 1:20.00    1:24.79          5

Event 14  Men 40-44 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Zezza, Tony         42 NAVY                 1:16.00    1:14.95          7
  2 Corbett, Brian      43 KISU                 1:13.00    1:17.19          5
  3 Borsoi, Dennis      42 HYACC                1:30.00    1:32.67          4

Event 14  Men 55-59 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Rodger, Brian       56 KISU                 1:40.00    1:30.38          7
  2 Toyne, Richard      56 HYACC                1:45.00    1:52.04          5

Event 15  Women 19-24 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Brownell, Leah      23 KISU                 1:22.00    1:26.27          7

Event 15  Women 25-29 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Diakow, Genevieve   29 UBCM                 1:18.40    1:30.34          7

Event 15  Women 30-34 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Guidi, Carmelle     30 AYM                  1:10.14    1:11.34          7

Event 15  Men 25-29 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Seal, Shane         26 UBCM                 1:08.90    1:11.06          7

Event 16  Women 19-24 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Dupres, Natalie     23 AYM                       NT    2:41.38          7

Event 16  Women 25-29 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
 -- Benyon, Laurie      26 NAVY                 2:30.00         NS

Event 16  Women 30-34 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Guidi, Carmelle     30 AYM                  2:24.00    2:33.46          7

Event 16  Women 35-39 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Dyck, Lesley        37 KISU                 3:30.00    3:34.48          7
  2 Fowler, Deanna      37 NAVY                 4:00.00    3:57.90          5

Event 16  Women 40-44 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Cunsolo, Janice     44 KISU                 2:47.00    2:55.84          7
  2 Yeo, Candis         43 KISU                 4:27.00    4:05.25          5

Event 16  Women 60-64 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
 -- MacPherson, Linda   64 VMSC                 3:40.00         NS

Event 16  Women 65-69 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Gale, Jean          66 VMSC                 4:40.00    4:31.81          7
 -- Smit, Ada           67 VMSC                 3:55.00         NS

Event 16  Women 70-74 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Grypink, Mira       70 VMSC                 3:50.43    3:58.06          7

Event 16  Men 30-34 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Henderson, Dustin   30 NAVY                 2:25.00    2:18.42          7
  2 Overland, Scott     31 KISU                 2:37.00    2:39.03          5

Event 16  Men 35-39 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Bartier, Michael    35 KISU                 2:14.00    2:15.46          7

Event 16  Men 40-44 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Ott, Stephen        43 AYM                  2:25.00    2:33.94          7
  2 Corcoran, Peter     44 KISU                 3:20.00    3:10.33          5

Event 16  Men 45-49 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 O'Melinn, Lorcan    46 HYACC                2:39.95    2:38.20          7
  2 Sprecher, Lutz      48 HYACC                2:39.00    2:38.63          5

Event 16  Men 50-54 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Wilkins, Bob        54 SAWM                 2:41.00    2:44.61          7

Event 16  Men 55-59 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Cousins, Doug       59 KISU                 2:50.00    2:48.47          7
  2 Politano, Leon      59 VIC                  3:10.00    3:21.90          5

Event 17  Women 18 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Farnholz, Jenn      18 KISU                      NT    1:34.34          7

Event 17  Women 25-29 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Deagle, Margaret    28 HYACC                1:22.00    1:20.83          7
  2 Diakow, Genevieve   29 UBCM                 1:18.20    1:27.06          5

Event 17  Women 40-44 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Sheehan, Cathy      42 KISU                 1:14.10    1:18.19          7

Event 17  Women 60-64 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Pronk, Bonnie       60 VCSS                      NT    1:24.63          7

Event 17  Women 65-69 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Roberts Young, Mar  67 HYACC                2:08.81    2:07.36          7

Event 17  Women 70-74 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Hambrack, Gladys    71 AYM                  2:02.00    2:05.05          7

Event 17  Men 30-34 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Lloyd, Doug         32 NAVY                 1:12.00    1:12.06          7

Event 17  Men 45-49 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Stamhuis, Michael   49 AYM                  1:12.90    1:12.93          7

Event 18  Women 18 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Farnholz, Jenn      18 KISU                      NT      48.10          7

Event 18  Women 19-24 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Yap, Jackie         20 UBCM                   42.30      49.57          7
  2 Sweet, Kimberley    23 LOSCM                1:05.00      54.68          5

Event 18  Women 25-29 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Driscoll, Bobbi     27 AYM                    44.33      47.66          7
  2 Leitch, Susan       27 NAVY                   55.00      51.59          5

Event 18  Women 30-34 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Kobi, Jennifer      31 SAWM                   38.00      37.57          7
  2 Henderson, Jennife  31 NAVY                   40.00      41.47          5
  3 Schwarz, Lori       34 HYACC                  47.00      47.59          4

Event 18  Women 35-39 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Mason, Sandra       39 HYACC                  38.19      38.98          7

Event 18  Women 40-44 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Burnham, Sandy      40 UNATTACHED             42.00      43.42          7
  2 Macczynski, Isabel  40 NAVY                   40.00      52.69          5

Event 18  Women 60-64 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Pronk, Bonnie       60 VCSS                   39.00      52.91          7

Event 18  Women 70-74 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Grypink, Mira       70 VMSC                   56.00      53.70          7

Event 18  Women 75-79 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 De Leeuw, Elsa      78 UNATTACHED             58.34      53.26          7

Event 18  Men 25-29 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Mervyn, Mike        29 AYM                       NT      42.54          7

Event 18  Men 40-44 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Wilbee, Doug        42 LOSCM                  37.88      37.41          7
  2 Corbett, Brian      43 KISU                   36.00      37.56          5
  3 Cheung, Eddie       42 HYACC                  48.00      45.95          4
  4 Drover, John        40 KISU                   48.00      45.98          3
  5 Stewart, Fergus P   43 KISU                 1:00.00      48.60          2

Event 18  Men 45-49 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Horton, Hobe        45 CLIP                   42.00      39.35          7
  2 Gaspari, Robert     47 AYM                    55.14      54.96          5

Event 18  Men 50-54 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Loblaw, T Mark      52 SKSC                   41.79      43.58          7

Event 18  Men 85-89 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 Wools, Charles      87 WKM                  1:40.00    1:48.58          7

Event 19  Mixed 360-399 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 NAVY  'A'                                        NT    1:56.78         14
     1) Zezza, Tony 42                  2) Fowler, Deanna 37
     3) MacDonald, Scott 31             4) Leitch, Susan 27
  2 KISU MASTERS  'A'                                NT    2:03.32         10
     1) Corbett, Brian 43               2) Brownell, Leah 23
     3) Bartier, Michael 35             4) Sheehan, Cathy 42
  3 KISU MASTERS  'B'                                NT    2:16.53          8
     1) Cousins, Doug 59                2) Cunsolo, Janice 44
     3) Farnholz, Jenn 18               4) Overland, Scott 31
  4 COQUITLAM HYACKS  'A'                            NT    2:20.50          6
     1) Cheung, Eddie 42                2) Toyne, Richard 56
     3) Schwarz, Lori 34                4) Deagle, Margaret 28
  5 NAVY  'B'                                        NT    2:33.21          4
  6 ATHANS Y MASTERS  'A'                            NT    2:34.87          2
  7 KISU MASTERS  'C'                                NT    2:37.72
     1) Corcoran, Peter 44              2) Dyck, Lesley 37
     3) Drover, John 40                 4) Yeo, Candis 43

Event 20  Men 360-399 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 KISU MASTERS  'A'                                NT    1:58.49         14
     1) Corbett, Brian 43               2) Cousins, Doug 59
     3) Overland, Scott 31              4) Bartier, Michael 35
  2 COQUITLAM HYACKS  'A'                            NT    2:11.43         10
     1) Sprecher, Lutz 48               2) O'Melinn, Lorcan 46
     3) Cheung, Eddie 42                4) Borsoi, Dennis 42
  3 ATHANS Y MASTERS  'A'                            NT    2:12.02          8
  4 KISU MASTERS  'B'                                NT    2:26.31          6
     1) Corcoran, Peter 44              2) Stewart, Fergus P 43
     3) Rodger, Brian 56                4) Drover, John 40
 -- NAVY  'A'                                        NT         NS

Event 21  Men 360-399 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points
===============================================================================
  1 NAVY  'A'                                        NT    2:10.51         14
     1) Henderson, Dustin 30            2) Lloyd, Doug 32
     3) MacDonald, Scott 31             4) Zezza, Tony 42
  2 KISU MASTERS  'A'                                NT    2:17.15         10
     1) Rodger, Brian 56                2) Stewart, Fergus P 43
     3) Drover, John 40                 4) Corcoran, Peter 44
  3 ATHANS Y MASTERS  'A'                            NT    2:22.10          8
  4 KISU MASTERS  'B'                                NT    2:45.40          6
     1) Overland, Scott 31              2) Corbett, Brian 43
     3) Bartier, Michael 35             4) Cousins, Doug 59
 -- COQUITLAM HYACKS  'A'                            NT         NS