Delta Retreads                  MSABC 2004 Provincials - 4/23/2004 to 4/25/2004                
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 19-24 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kembel, Sylvia            20 WTM                 23:37.00   24:41.92  
 
Event 1  Women 25-29 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kalas, Pam                28 UBC                 19:15.00   19:02.52  
  2 Beynon, Heather           28 NAVY                19:31.10   19:07.91  
  3 Jones, Jane               28 AYM                 20:28.45   20:24.33  
  4 Martin, Jody              27 NAVY                24:15.00   22:20.91  
 
Event 1  Women 30-34 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kobi, Jennifer            33 SARM                19:20.00   18:58.15  
  2 Marchildon, Sarah         30 EBSC                22:57.08   22:10.66  
 
Event 1  Women 35-39 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harmer, Annell            36 EBSC                21:15.00   19:59.51  
  2 Duvall, Kerry             39 WAVE                21:39.86   21:00.04  
  3 Beer, Heive               36 WAVE                24:00.00   22:58.01  
 
Event 1  Women 45-49 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harris, Laura             49 CAMS                22:57.00   22:02.25  
  2 Owen, Linda               47 VIC                 22:35.00   22:22.51  
  3 Manley, Theo              49 WAVE                24:30.00   23:28.30  
 
Event 1  Women 55-59 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelson, Colleen           55 CAMS                24:00.00   24:12.91  
  2 Newth, Valerie            58 DRM                 29:00.00   29:15.60  
 
Event 1  Women 65-69 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Audrey           68 WKM                 33:43.93   34:40.78  
 
Event 1  Women 70-74 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Varty, Eulah              70 CAMS                32:33.00   32:31.38  
 
Event 1  Men 40-44 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Alex              44 CAMS                22:00.00   21:27.81  
 
Event 1  Men 45-49 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cassels, David            45 VIC                 29:00.00   19:28.23  
  2 Hodson, John              45 NAVY                21:30.00   20:44.08  
  3 Schlemmer, Bob            45 SAC                 22:00.00   20:48.70  
  4 Barron, Roger             49 Unattached          21:15.00   21:02.91  
 
Event 1  Men 50-54 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carmichael, Rod           53 VIC                 19:50.00   19:40.93  
 
Event 1  Men 55-59 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Staton, Brian             57 CRGW                23:00.00   24:11.56  
  2 Kelleher, Thomas          56 Unattached          25:30.00   24:43.46  
  3 Saunders, David           56 SARM                27:00.00   25:32.53  
 
Event 1  Men 60-64 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Culver, David             62 KSUN                29:00.00   24:40.67  
  2 Politano, Leon            61 VIC                 30:00.00   27:51.30  
  3 King-Jones, Philip        64 KSUN                31:30.00   32:07.41  
 
Event 1  Men 65-69 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Willies, Gordon           66 KSUN                28:00.00   26:46.75  
 
Event 1  Men 70-74 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Chris              72 TYMS                24:59.00   25:10.96  
 
Event 1  Men 75-79 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Owen, Ken                 75 RAVE                42:30.00   35:18.75  
 
Event 1  Men 85-89 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGregor, Hugh            85 VCSS                39:30.00   36:30.92  
 
Event 2  Women 19-24 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cunningham, Colleen       24 UBC                  6:22.00    6:04.29  
 
Event 2  Women 40-44 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Dale             44 WAVE                 6:14.28    6:10.32  
 
Event 2  Women 45-49 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Graham, Kathy             46 WAVE                 6:26.05    6:26.16  
 
Event 2  Men 25-29 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ruest, Carl               28 EBSC                 5:40.00    5:33.05  
 
Event 2  Men 30-34 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robinson, Dale            30 UBC                  5:25.00    5:34.34  
 
Event 2  Men 35-39 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oldham, Mark              35 EBSC                 5:30.00    5:03.82  
  2 Heusel, Peter             36 WIN                  5:15.00    5:25.90  
 
Event 2  Men 40-44 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slater, Craig             44 WAVE                 5:48.00    5:42.27  
  2 Kendal, Keith             43 VIC                  5:57.80    6:00.74  
 
Event 2  Men 45-49 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bawn, Doug                46 HYACC                5:30.00    5:28.83  
 
Event 2  Men 50-54 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zajchowski, Richard       54 VIC                  5:50.00    5:47.08  
  2 McManus, John             50 NAVY                 6:05.10    6:01.83  
  3 Mehus, Glen               50 AYM                  7:00.00    6:58.39  
  4 Johnson, Mark             50 WIN                  7:00.00    7:26.50  
 
Event 2  Men 55-59 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Barry              58 CRGW                 6:20.00    6:43.68  
  2 Wilkins, Bob              56 SARM                 7:10.00    6:44.21  
  3 Painter, Roger            58 VIC                  7:45.00    7:42.62  
 
Event 2  Men 60-64 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Juhala, Richard           61 OREG                 8:24.00    8:23.42  
 
Event 2  Men 70-74 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scantland, James          70 NEBB                 8:45.00    8:52.93  
 
Event 3  Women 19-24 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellwood, Sarah            24 VIC                    47.00      46.02  
  2 Bargh, Chelsie            19 VIC                    45.00      46.44  
  3 Kim, Yuni                 23 HYACC                1:00.00      56.55  
 
Event 3  Women 25-29 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright, Amanda            26 VIC                    41.00      41.69  
  2 Newman, Deb               28 WAVE                   55.00      46.34  
 
Event 3  Women 30-34 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Javid, Lisa               30 NEBB                   41.00      40.44  
  2 Morch, Cheryl             33 NVM                    45.00      42.20  
  3 McRobbie, Claire          31 NVM                    40.00      44.08  
  4 Barry, Kathy              32 UBC                    58.00      50.45  
 
Event 3  Women 35-39 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Milligan, Jana            39 CAMS                   42.00      42.76  
 
Event 3  Women 40-44 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mason, Sandra             41 HYACC                  38.79      39.74  
  2 Haftner, Kelleen          42 HYACC                  42.20      42.45  
  3 McGrath, Ann              41 KSUN                   43.00      43.24  
  4 Robertson, Deborah        42 NVM                    50.00      44.79  
  5 Banser, Pam               43 VIC                    46.00      45.39  
  6 Malczynski, Isabelle      42 NAVY                   52.00      49.53  
  7 Wagner, Carol             43 WAVE                   58.04      53.39  
 
Event 3  Women 45-49 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brault, Danielle          48 VIC                    40.30      40.14  
  2 de Lotbiniere, Pauline J  45 WIN                    43.31      43.05  
 
Event 3  Women 50-54 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dockerill, Sylvia         53 TYEE                   41.50      41.57  
  2 Kinneer, Renee            50 SFA                    46.37      46.32  
  3 Logsdon, Rebecca          50 SAC                  1:02.37    1:01.12  
 
Event 3  Women 55-59 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelson, Colleen           55 CAMS                   45.00      44.50  
  2 Anderson, Karen           55 VIC                    47.00      49.37  
  3 Newth, Valerie            58 DRM                    54.00      52.10  
  4 Butler, Jody              55 NEBB                   56.11      58.00  
  5 Gouk, Ann                 58 WKM                  1:01.00      59.00  
  6 Rocheleau-Lazenby, Lolit  59 SPART                1:10.00      59.88  
 
Event 3  Women 60-64 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pronk, Bonnie             62 VCSS                   40.69      41.03  
  2 Lopez, Georgina           60 NVM                    47.40      48.22  
  3 Warren, Sue               63 VCSS                   57.33      56.19  
  4 Popadopoulos, Kenna       63 WIN                    56.88      56.58  
 
Event 3  Women 65-69 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farrell, Lis              68 CAMS                   58.50      55.68  
 
Event 3  Women 70-74 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stamhuis, Conny           72 AYM                    53.94      52.28  
 
Event 3  Women 80-84 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 De Leeuw, Elsa            80 WAVE                 1:00.34    1:00.32  
 
Event 3  Men 25-29 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Passmore, Bruce           28 EBSC                   41.00      40.59  
 
Event 3  Men 30-34 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lloyd, Doug               34 NAVY                   34.00      35.35  
  2 Stephens, Craig           32 NVM                    45.00      44.18  
 
Event 3  Men 35-39 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McMillan, Ian             38 PRASC                  36.27      34.16  
  2 Walton, Tim               36 CAMS                   37.00      37.72  
  3 Taylor, Ron               38 WTM                    38.50      39.70  
  4 Harmer, John              35 EBSC                   42.00      46.16  
 
Event 3  Men 40-44 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slater, Craig             44 WAVE                   37.40      37.53  
  2 Haftner, Kevin            42 HYACC                  40.50      40.17  
  3 Mansuri, Khosoro          41 NVM                    45.00      42.43  
 
Event 3  Men 45-49 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ricketts, Stephen         49 NEBB                   40.00      38.99  
  2 Schlemmer, Bob            45 SAC                    42.00      41.29  
  3 Gulay, Darryl             46 HYACC                  38.00      42.11  
  4 Bouwman, Gary             46 WIN                    42.42      42.58  
  5 Topp, Martin              47 WIN                    44.60      46.45  
 
Event 3  Men 50-54 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beaudin, Gilles           50 EBSC                   36.50      35.60  
  2 Buxbaum, Friedrich        52 WAVE                   40.00      38.70  
  3 Huerta, Salvador          54 NVM                    41.00      38.79  
  4 Mehus, Glen               50 AYM                    38.00      38.90  
  5 Pielon, Richard           51 CRGW                   38.50      38.96  
  6 Handford, Ted             53 Unattached             42.00      40.67  
 
Event 3  Men 55-59 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stark, Allen              55 OREG                   33.64      34.26  
  2 Davis, Barry              58 CRGW                   38.80      40.24  
  3 Burvill, Ian              58 NEBB                   41.00      41.24  
  4 Staton, Brian             57 CRGW                   41.00      41.98  
  5 Barnett, Terry            56 NEBB                   42.00      43.53  
  6 Close, Jim                56 PACE                   50.00      45.23  
 
Event 3  Men 60-64 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Politano, Leon            61 VIC                    45.00      44.20  
  2 Juhala, Richard           61 OREG                   43.00      45.32  
  3 Phillips, Ron             60 Unattached             49.50      47.56  
  4 Culver, David             62 KSUN                   43.00      49.07  
 
Event 3  Men 65-69 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bell, Peter               69 NVM                    39.00      39.72  
  2 Block, Harry              67 HYACC                  55.44      56.00  
 
Event 3  Men 70-74 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scantland, James          70 NEBB                   47.00      46.74  
  2 Carviel, Ross             74 AYM                  1:07.00      48.82  
  3 Weidinger, Imre           70 Unattached             50.06      50.55  
 
Event 3  Men 85-89 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schulhof, Alfred          85 NVM                    55.00      54.80  
 
Event 3  Men 90-94 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Panton, Jim               90 VCSS                 1:10.00    1:11.67  
 
Event 4  Women 19-24 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Imada, Darcy              24 WIN                  2:45.00    2:41.56  
  2 Cunningham, Colleen       24 UBC                  2:55.00    2:52.33  
  3 Kembel, Sylvia            20 WTM                  3:42.00    3:20.64  
 
Event 4  Women 25-29 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slinn, Jenny              27 HYACC                2:30.29    2:25.50  
  2 Beynon, Heather           28 NAVY                 2:31.20    2:34.96  
  3 Jones, Michelle           27 NVM                  2:49.67    2:47.86  
  4 Jones, Jane               28 AYM                  2:59.00    2:53.32  
 
Event 4  Women 35-39 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Evans, Janet              39 AYM                  3:13.00    3:01.33  
  2 Lauzon, Natalie           37 NVM                  2:58.00    3:13.94  
 
Event 4  Women 40-44 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Dale             44 WAVE                 2:56.02    2:55.87  
  2 Whyte, Chris              44 KSUN                 3:10.00    3:08.63  
 
Event 4  Women 45-49 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Graham, Kathy             46 WAVE                 2:55.32    2:58.66  
  2 Harris, Laura             49 CAMS                 3:15.00    3:15.24  
  3 Manley, Theo              49 WAVE                 3:22.00    3:20.27  
 
Event 4  Women 50-54 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Willms, Gerri             52 HYACC                3:20.00    3:22.82  
 
Event 4  Women 55-59 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Prudence           56 NVM                       NT    3:22.16  
  2 Wiens, Barb               57 NVM                  3:45.00    3:41.56  
  3 Pickrem, Naiomi           59 KSUN                 4:10.00    3:52.23  
  4 Saunders, Berniece        59 SARM                 4:21.00    4:08.62  
  5 Gouk, Ann                 58 WKM                  5:10.00    5:06.58  
 
Event 4  Women 60-64 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pronk, Bonnie             62 VCSS                 3:05.24    3:06.69  
 
Event 4  Women 65-69 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farrell, Lis              68 CAMS                 4:16.61    4:13.42  
  2 Roberts, Audrey           68 WKM                  5:33.00    5:40.82  
 
Event 4  Women 70-74 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hambrook, Gladys          73 WTM                  4:16.45    4:28.03  
  2 Varty, Eulah              70 CAMS                 4:24.29    4:42.00  
 
Event 4  Women 75-79 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parnell, Joan             76 NVM                  3:50.00    3:56.05  
 
Event 4  Men 25-29 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright, Kerry             27 VIC                  2:15.18    2:15.46  
 
Event 4  Men 30-34 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robinson, Dale            30 UBC                  2:35.00    2:36.65  
 
Event 4  Men 35-39 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanderson, Greg           38 NVM                  2:48.50    2:36.47  
 
Event 4  Men 40-44 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kemple, Tom               42 EBSC                 2:25.00    2:26.39  
 
Event 4  Men 45-49 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Muir, Alex                48 DRM                  2:57.00    2:51.35  
 
Event 4  Men 50-54 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McIntyre, Mike            51 NVM                  2:24.00    2:22.12  
  2 Brimm, Dan                53 HYACC                2:55.00    2:56.53  
  3 Johnson, Mark             50 WIN                  3:25.00    3:35.61  
  4 Hendrickson, Al           52 DRM                  3:50.00    4:06.24  
 
Event 4  Men 55-59 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilkins, Bob              56 SARM                 3:15.00    3:07.80  
  2 Painter, Roger            58 VIC                  3:45.00    3:44.93  
 
Event 4  Men 60-64 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Donoghue, Karl            64 Unattached           3:00.00    2:53.72  
  2 Looye, Art                60 WIN                  3:05.00    3:21.70  
  3 King-Jones, Philip        64 KSUN                 4:20.00    4:26.56  
 
Event 4  Men 70-74 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Chris              72 TYMS                 3:59.00    3:42.11  
  2 Hubay, James              74 AYM                  4:53.47    4:43.09  
 
Event 4  Men 85-89 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGregor, Hugh            85 VCSS                 4:40.00    4:45.08  
 
Event 5  Women 19-24 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bargh, Chelsie            19 VIC                    34.00      35.04  
  2 Ellwood, Sarah            24 VIC                    38.00      35.81  
 
Event 5  Women 25-29 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Naess, Victoria           28 RRSC                   27.60      27.62  
  2 John, Hayley              27 NAVY                   28.60      29.14  
  3 Kalas, Pam                28 UBC                    31.00      30.81  
  4 Beynon, Laurie            28 NAVY                   33.00      31.83  
  5 Martin, Jody              27 NAVY                   32.00      33.50  
  6 Newman, Deb               28 WAVE                   36.00      35.25  
 
Event 5  Women 30-34 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kobi, Jennifer            33 SARM                   28.00      28.03  
  2 Chew, Jackie              31 VIC                    30.50      29.60  
  3 Guidi, Carmelle           32 AYM                    30.10      30.51  
  4 Laverty, Catherine        30 UBC                    30.05      31.27  
  5 Javid, Lisa               30 NEBB                   32.00      31.97  
  6 Wolfsjager, Krista        32 NVM                    38.00      34.14  
  7 Morch, Cheryl             33 NVM                    40.00      37.50  
  8 Barry, Kathy              32 UBC                    44.00      45.43  
 
Event 5  Women 35-39 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fargey, Brenda            39 UBC                    33.00      34.00  
  2 Milligan, Jana            39 CAMS                   36.00      35.41  
 
Event 5  Women 40-44 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Macdonald, Sarah          44 VIC                    29.00      27.18  
  2 Monteith, Anne            43 VMSC                   29.60      30.07  
  3 Haftner, Kelleen          42 HYACC                  31.80      31.57  
  4 McGrath, Ann              41 KSUN                   32.00      32.20  
  5 Mageau, Lynda             41 WIN                    32.92      32.29  
  6 Boothroyd, Sa             43 NVM                    45.00      33.88  
  7 Wagner, Carol             43 WAVE                   36.94      36.98  
  8 Malczynski, Isabelle      42 NAVY                   39.00      39.70  
 
Event 5  Women 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sawyer, Robyn             47 WAVE                   32.15      31.14  
  2 Bozac, Anna               45 UBC                    35.00      36.27  
 
Event 5  Women 50-54 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dockerill, Sylvia         53 TYEE                   34.10      34.68  
  2 Ruffell, Diane            52 CAMS                   35.50      36.00  
  3 Ragan, Laurel             52 KSUN                   37.56      37.21  
  4 Logsdon, Rebecca          50 SAC                    55.03      54.67  
 
Event 5  Women 55-59 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wiens, Barb               57 NVM                    38.00      39.73  
  2 Sandercock, Leonie 0      55 UBC                    44.00      40.45  
  3 Newth, Valerie            58 DRM                    44.00      41.33  
  4 Saunders, Berniece        59 SARM                   44.69      44.66  
  5 Rocheleau-Lazenby, Lolit  59 SPART                  50.00      45.89  
  6 Butler, Jody              55 NEBB                   47.44      48.56  
 
Event 5  Women 60-64 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lopez, Georgina           60 NVM                    34.15      34.39  
  2 Popadopoulos, Kenna       63 WIN                    48.60      49.02  
  3 Warren, Sue               63 VCSS                   55.86      53.69  
  4 Townsend, Renice          60 WKM                  1:05.00      57.00  
 
Event 5  Women 65-69 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Audrey           68 WKM                    53.63      52.22  
  2 Schanofski, Myriam        65 Unattached           1:10.00      55.56  
 
Event 5  Women 70-74 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stamhuis, Conny           72 AYM                    48.00      50.20  
 
Event 5  Women 75-79 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parnell, Joan             76 NVM                    43.00      41.28  
 
Event 5  Men 19-24 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perkins, Greg             24 VIC                    27.50      27.70  
 
Event 5  Men 25-29 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rollo, Andrew             28 EBSC                   28.50      28.27  
  2 Feinberg, Avi             25 UBC                    28.50      28.98  
  3 Passmore, Bruce           28 EBSC                   29.30      30.05  
  4 Tarnowski, Jere           27 EBSC                   40.00      33.18  
 
Event 5  Men 30-34 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferguson, David           31 UBC                    25.90      25.70  
  2 Bekker, Ian               32 Unattached             28.00      27.49  
  3 Lloyd, Doug               34 NAVY                   27.50      28.35  
  4 Stephens, Craig           32 NVM                    32.00      34.51  
 
Event 5  Men 35-39 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oldham, Mark              35 EBSC                   25.00      25.26  
  2 Heusel, Peter             36 WIN                    25.90      26.81  
  3 Wanjoff, Chris            39 EBSC                   29.80      29.74  
  4 Taylor, Ron               38 WTM                    30.20      29.86  
 
Event 5  Men 40-44 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Welbourn, Graham          43 Unattached             25.65      25.65  
  2 Zezza, Tony               44 NAVY                   27.10      26.84  
  3 Miller, Alex              44 CAMS                   31.00      30.24  
  4 Curtis, Martin            42 HYACC                  32.00      30.47  
  5 Percy, Thomas             44 NAVY                   33.00      32.07  
  6 Haftner, Kevin            42 HYACC                  33.00      33.04  
 -- Stewart, Keith            43 KSUN                   29.50         DQ  
 
Event 5  Men 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cassels, David            45 VIC                    28.00      28.38  
  2 Ott, Steve                45 AYM                    29.50      28.41  
  3 Schlemmer, Bob            45 SAC                    29.25      29.37  
  4 Hobbs, David              48 NVM                    31.00      30.28  
  5 Bouwman, Gary             46 WIN                    30.27      30.77  
  6 Ricketts, Stephen         49 NEBB                   32.00      31.50  
  7 Stjernegaar, Allan        47 DRM                    38.00      34.76  
  8 Gulay, Darryl             46 HYACC                  35.00      35.40  
  9 Forester, Harvey          48 VIC                    43.00      42.92  
 
Event 5  Men 50-54 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McIntyre, Mike            51 NVM                    25.40      25.82  
  2 Pielon, Richard           51 CRGW                   26.80      26.93  
  3 Van Buuren, John          50 VDMSC                  27.10      27.31  
  4 Beaudin, Gilles           50 EBSC                   29.50      28.94  
  5 McManus, John             50 NAVY                   29.20      29.27  
  6 Handford, Ted             53 Unattached             31.00      30.24  
  7 Buxbaum, Friedrich        52 WAVE                   35.00      33.26  
  8 Weymark, Bill             51 NVM                    32.00      33.90  
  9 Noakes, Ronald            52 UBC                    34.00      35.18  
 
Event 5  Men 55-59 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Barry              58 CRGW                   29.00      29.34  
  2 Staton, Brian             57 CRGW                   30.00      30.24  
  3 Burvill, Ian              58 NEBB                   31.50      32.18  
  4 Wallace, Steve            55 Unattached             31.90      32.48  
  5 Barnett, Terry            56 NEBB                   33.35      34.80  
  6 Kelleher, Thomas          56 Unattached             37.00      39.22  
 
Event 5  Men 60-64 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McLaren, Martin           62 NVM                    29.00      32.66  
  2 Culver, David             62 KSUN                   34.00      33.77  
  3 Phillips, Ron             60 Unattached             35.50      35.22  
 
Event 5  Men 65-69 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mandur, Joe               69 TERR                   34.02      34.36  
  2 Hall, Grant               69 VCSS                   35.00      35.20  
  3 Szasz, Ivan               68 UBC                    34.50      35.41  
  4 Bell, Peter               69 NVM                    35.00      36.37  
  5 Willies, Gordon           66 KSUN                   37.34      37.03  
  6 Block, Harry              67 HYACC                  39.85      39.30  
 
Event 5  Men 70-74 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rusnell, David            71 WKM                    42.00      41.33  
 
Event 5  Men 75-79 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gilchrist, Peter A        79 AYM                    40.00      40.89  
  2 Owen, Ken                 75 RAVE                   48.00      44.98  
 
Event 5  Men 80-84 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MacLennan, Doug           80 WIN                    46.27      47.32  
 
Event 5  Men 85-89 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schulhof, Alfred          85 NVM                    50.50      53.86  
 
Event 5  Men 90-94 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Panton, Jim               90 VCSS                 1:03.00    1:04.43  
 
Event 6  Mixed 120-159 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Navy Masters  'A'                                 2:05.00    2:09.10  
     1) John, Hayley 27                 2) Lloyd, Doug 34                 
     3) Doherty, Lianna 30              4) Zezza, Tony 44                 
  2 English Bay Swim Club  'A'                        2:10.00    2:20.26  
     1) Harmer, Annell 36               2) Beaudin, Gilles 50             
     3) Robertson, Tara 27              4) Rollo, Andrew 28               
  3 Victoria Masters Swim Club  'A'                   2:35.00    2:37.63  
     1) Morrow, Noel 86                 2) Perkins, Greg 24               
     3) Wright, Kerry 27                4) Wright, Amanda 26              
  4 North Vancouver Masters  'A'                      2:35.00    2:39.79  
     1) Huerta, Salvador 54             2) Morch, Cheryl 33               
     3) Wolfsjager, Krista 32           4) Stephens, Craig 32             
 
Event 6  Mixed 160-199 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whiterock Waves  'A'                              2:16.00    2:15.20  
     1) Graham, Kathy 46                2) Buxbaum, Friedrich 52          
     3) Slater, Craig 44                4) Duvall, Kerry 39               
  2 Victoria Masters Swim Club  'D'                   2:07.00    2:16.67  
     1) Cassels, David 45               2) Macdonald, Sarah 44            
     3) Kendal, Keith 43                4) Chew, Jackie 31                
  3 North Vancouver Masters  'D'                      2:40.00    2:19.80  
     1) McIntyre, Mike 51               2) Robertson, Deborah 42          
     3) Hobbs, David 48                 4) Jones, Michelle 27             
  4 Cowichan Aquannis Masters  'A'                    2:30.00    2:27.67  
     1) Harris, Laura 49                2) Milligan, Jana 39              
     3) Walton, Tim 36                  4) Miller, Alex 44                
  5 Winskill  'B'                                     2:26.00    2:27.83  
     1) Imada, Darcy 24                 2) de Lotbiniere, Pauline Joly 45 
     3) Johnson, Mark 50                4) Bouwman, Gary 46               
  6 Athans Y Masters  'A'                                  NT    2:29.24  
     1) Evans, Janet 39                 2) Carviel, Ross 74               
     3) Guidi, Carmelle 32              4) Ott, Steve 45                  
  7 Sunstrokers  'A'                                  2:59.40    2:37.88  
     1) Culver, David 62                2) McGrath, Ann 41                
     3) Ragan, Laurel 52                4) Stewart, Keith 43              
 -- Navy Masters  'B'                                 2:15.00         DQ  
     1) Beynon, Laurie 28               2) Malczynski, Isabelle 42        
     3) Percy, Thomas 44                4) McManus, John 50               
 
Event 6  Mixed 200-239 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Victoria Masters Swim Club  'B'                   2:17.00    2:16.93  
     1) Zajchowski, Richard 54          2) Brault, Danielle 48            
     3) Owen, Linda 47                  4) Carmichael, Rod 53             
  2 North Vancouver Masters  'C'                      2:58.00    2:44.82  
     1) Wiens, Barb 57                  2) Boothroyd, Sa 43               
     3) McLaren, Martin 62              4) Weymark, Bill 51               
  3 Nanaimo Ebbtides  'A'                             2:50.00    2:47.86  
     1) Butler, Jody 55                 2) Scantland, James 70            
     3) Javid, Lisa 30                  4) Ricketts, Stephen 49           
  4 Victoria Masters Swim Club  'C'                   2:45.00    2:50.04  
     1) Banser, Pam 43                  2) Painter, Roger 58              
     3) Politano, Leon 61               4) Anderson, Karen 55             
 
Event 6  Mixed 240-279 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 North Vancouver Masters  'B'                      2:59.00    2:39.45  
     1) Parnell, Joan 76                2) Bell, Peter 69                 
     3) Mansuri, Khosoro 41             4) Moore, Prudence 56             
  2 Winskill  'A'                                     2:39.70    2:59.70  
     1) Looye, Art 60                   2) Popadopoulos, Kenna 63         
     3) Mageau, Lynda 41                4) MacLennan, Doug 80             
 
Event 7  Women 19-24 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hendrickson, Dawn         22 DRM                  5:44.27    5:38.96  
  2 Kembel, Sylvia            20 WTM                  6:36.00    6:21.02  
  3 Kim, Yuni                 23 HYACC                8:00.00    7:39.39  
 
Event 7  Women 25-29 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kalas, Pam                28 UBC                  4:48.00    4:49.63  
  2 Beynon, Heather           28 NAVY                 4:58.00    4:52.54  
  3 Slinn, Jenny              27 HYACC                4:55.00    5:03.74  
  4 Jones, Jane               28 AYM                  5:10.00    5:06.94  
  5 Imalda, Kelly             26 WIN                  5:37.63    5:40.38  
  6 Robertson, Tara           27 EBSC                 5:23.00    5:41.42  
 
Event 7  Women 30-34 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Laverty, Catherine        30 UBC                  5:30.00    5:27.15  
  2 Chew, Jackie              31 VIC                  5:40.00    5:34.66  
 
Event 7  Women 35-39 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harmer, Annell            36 EBSC                 5:20.00    5:03.07  
  2 Duvall, Kerry             39 WAVE                 5:19.31    5:25.85  
  3 Lauzon, Natalie           37 NVM                  6:05.00    5:58.40  
 
Event 7  Women 40-44 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monteith, Anne            43 VMSC                 5:11.00    5:17.36  
  2 Robertson, Deborah        42 NVM                  5:55.30    5:35.63  
  3 Boothroyd, Sa             43 NVM                  6:30.00    6:09.38  
 
Event 7  Women 45-49 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sawyer, Robyn             47 WAVE                 5:33.18    5:34.75  
  2 Harris, Laura             49 CAMS                 5:45.00    5:38.50  
  3 Bozac, Anna               45 UBC                  6:00.00    5:56.59  
  4 de Lotbiniere, Pauline J  45 WIN                  6:20.00    6:06.45  
 
Event 7  Women 55-59 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Karen           55 VIC                  6:20.00    6:24.84  
  2 Sandercock, Leonie 0      55 UBC                  7:15.00    6:56.59  
  3 Pickrem, Naiomi           59 KSUN                 7:30.00    7:06.99  
  4 Rocheleau-Lazenby, Lolit  59 SPART                8:10.00    8:12.46  
 
Event 7  Women 60-64 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goodman, Corinna          63 HYACC                7:00.00    6:59.29  
  2 Townsend, Renice          60 WKM                 12:00.00   10:35.57  
 
Event 7  Women 65-69 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Audrey           68 WKM                  8:47.74    8:43.16  
 
Event 7  Women 70-74 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hambrook, Gladys          73 WTM                  8:18.50    8:34.93  
 
Event 7  Men 25-29 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Passmore, Bruce           28 EBSC                 5:30.00    5:38.82  
 
Event 7  Men 30-34 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robinson, Dale            30 UBC                  4:48.00    4:56.39  
 
Event 7  Men 35-39 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heusel, Peter             36 WIN                  4:35.00    4:41.53  
  2 Sanderson, Greg           38 NVM                  5:48.50    5:17.95  
 
Event 7  Men 40-44 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Welbourn, Graham          43 Unattached           4:14.50    4:15.06  
  2 Craig, Rod                44 NVM                  4:35.00    4:25.04  
  3 Kendal, Keith             43 VIC                  5:12.64    5:15.03  
  4 Miller, Alex              44 CAMS                 5:20.00    5:17.45  
  5 Percy, Thomas             44 NAVY                 6:23.00    6:17.60  
 
Event 7  Men 45-49 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cassels, David            45 VIC                  4:50.00    4:49.87  
  2 Barron, Roger             49 Unattached           5:10.00    5:06.13  
  3 Schlemmer, Bob            45 SAC                  5:20.00    5:10.64  
  4 Hodson, John              45 NAVY                 5:22.00    5:15.18  
  5 Ott, Steve                45 AYM                  5:20.00    5:15.80  
  6 Blackmer, John            46 EBSC                 5:50.00    5:46.11  
  7 Topp, Martin              47 WIN                  6:22.03    6:09.52  
  8 Forester, Harvey          48 VIC                  7:30.00    7:36.26  
 
Event 7  Men 50-54 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carmichael, Rod           53 VIC                  4:50.30    4:54.37  
  2 McManus, John             50 NAVY                 5:13.30    5:11.59  
  3 Zajchowski, Richard       54 VIC                  5:10.00    5:14.70  
  4 Brimm, Dan                53 HYACC                5:10.00    5:42.93  
 
Event 7  Men 55-59 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilkins, Bob              56 SARM                 6:08.00    5:53.43  
  2 Staton, Brian             57 CRGW                 6:00.00    6:00.49  
  3 Saunders, David           56 SARM                 6:30.00    6:19.18  
  4 Close, Jim                56 PACE                 7:05.00    6:56.77  
 
Event 7  Men 60-64 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Donoghue, Karl            64 Unattached           5:45.00    5:40.77  
  2 Phillips, Ron             60 Unattached           6:30.00    6:34.91  
  3 Looye, Art                60 WIN                  6:40.00    6:39.94  
  4 King-Jones, Philip        64 KSUN                 8:55.00    8:11.24  
 
Event 7  Men 65-69 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mandur, Joe               69 TERR                 6:20.00    6:24.66  
  2 Willies, Gordon           66 KSUN                 6:41.63    6:41.94  
 
Event 7  Men 70-74 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rusnell, David            71 WKM                  7:20.00    7:39.05  
  2 Hubay, James              74 AYM                  8:56.20    8:50.41  
 
Event 7  Men 75-79 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Owen, Ken                 75 RAVE                 8:55.00    8:41.66  
 
Event 7  Men 85-89 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGregor, Hugh            85 VCSS                 9:15.00    9:40.67  
 
Event 8  Women 19-24 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Imada, Darcy              24 WIN                  1:16.00    1:15.07  
 
Event 8  Women 25-29 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Michelle           27 NVM                  1:26.32    1:22.50  
  2 Imalda, Kelly             26 WIN                  1:22.50    1:23.36  
 
Event 8  Women 30-34 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guidi, Carmelle           32 AYM                  1:10.14    1:10.78  
  2 Doherty, Lianna           30 NAVY                 1:10.90    1:12.82  
  3 McRobbie, Claire          31 NVM                  1:40.00    1:21.99  
 
Event 8  Women 35-39 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harmer, Annell            36 EBSC                 1:19.00    1:17.42  
 
Event 8  Women 40-44 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGrath, Ann              41 KSUN                 1:30.00    1:27.84  
  2 Whyte, Chris              44 KSUN                 2:29.00    1:28.42  
 
Event 8  Women 45-49 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Owen, Linda               47 VIC                  1:22.00    1:22.36  
  2 Manley, Theo              49 WAVE                 1:31.00    1:31.32  
 
Event 8  Women 50-54 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Willms, Gerri             52 HYACC                1:35.00    1:41.38  
 
Event 8  Women 55-59 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelson, Colleen           55 CAMS                 1:32.00    1:34.81  
 
Event 8  Women 60-64 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Townsend, Renice          60 WKM                  4:15.00         DQ  
 
Event 8  Women 65-69 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schanofski, Myriam        65 Unattached           3:00.00    2:35.01  
 
Event 8  Women 70-74 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Varty, Eulah              70 CAMS                 2:17.15    2:22.95  
 
Event 8  Men 25-29 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ruest, Carl               28 EBSC                 1:11.00    1:07.86  
 
Event 8  Men 30-34 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferguson, David           31 UBC                  1:04.00    1:03.70  
  2 Bekker, Ian               32 Unattached           1:10.00    1:07.48  
 
Event 8  Men 35-39 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oldham, Mark              35 EBSC                 1:02.50    1:01.65  
 
Event 8  Men 40-44 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kemple, Tom               42 EBSC                 1:04.00    1:04.20  
  2 Slater, Craig             44 WAVE                 1:10.60    1:12.55  
  3 Kendal, Keith             43 VIC                  1:12.00    1:15.89  
 -- Zezza, Tony               44 NAVY                 1:12.20         DQ  
 
Event 8  Men 45-49 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bawn, Doug                46 HYACC                1:08.50    1:07.32  
  2 Hodson, John              45 NAVY                 1:24.00    1:17.66  
 
Event 8  Men 50-54 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Van Buuren, John          50 VDMSC                1:00.90    1:00.94  
  2 Mehus, Glen               50 AYM                  1:16.00    1:19.39  
  3 Noakes, Ronald            52 UBC                  1:40.00    1:32.29  
  4 Johnson, Mark             50 WIN                  1:32.00    1:33.67  
 
Event 8  Men 55-59 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wallace, Steve            55 Unattached           1:30.50    1:34.73  
  2 Kelleher, Thomas          56 Unattached           1:45.00    1:44.01  
 
Event 8  Men 60-64 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Politano, Leon            61 VIC                  1:50.00    1:41.43  
 
Event 8  Men 65-69 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Szasz, Ivan               68 UBC                  1:43.20    1:45.56  
 
Event 8  Men 70-74 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Chris              72 TYMS                 1:59.00    1:55.65  
 
Event 9  Women 19-24 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cunningham, Colleen       24 UBC                  2:52.68    2:52.51  
  2 Hendrickson, Dawn         22 DRM                  2:57.99    2:58.77  
 -- Kembel, Sylvia            20 WTM                  3:37.00         DQ  
 
Event 9  Women 25-29 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Naess, Victoria           28 RRSC                 2:35.39    2:31.39  
  2 Kalas, Pam                28 UBC                  2:48.00    2:48.21  
  3 Imalda, Kelly             26 WIN                  2:56.80    2:59.28  
  4 Martin, Jody              27 NAVY                 2:55.00    3:05.98  
  5 Robertson, Tara           27 EBSC                 3:00.50    3:13.13  
 
Event 9  Women 30-34 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kobi, Jennifer            33 SARM                 2:30.00    2:31.35  
 
Event 9  Women 35-39 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harmer, Annell            36 EBSC                 3:00.00    2:50.86  
  2 Gallie, Julie             37 Unattached           3:00.00    2:58.69  
  3 Evans, Janet              39 AYM                  3:13.00    3:03.45  
 
Event 9  Women 40-44 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Dale             44 WAVE                 2:52.28    2:53.34  
  2 Monteith, Anne            43 VMSC                 3:15.00    2:53.96  
  3 Whyte, Chris              44 KSUN                 3:13.00    3:10.24  
 
Event 9  Women 45-49 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sawyer, Robyn             47 WAVE                 3:03.50    2:57.09  
  2 Owen, Linda               47 VIC                  3:02.00    3:04.39  
  3 Brault, Danielle          48 VIC                  3:12.00    3:08.08  
 
Event 9  Women 50-54 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ragan, Laurel             52 KSUN                 3:36.00    3:30.58  
  2 Kinneer, Renee            50 SFA                  3:36.82    3:30.96  
 
Event 9  Women 55-59 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pickrem, Naiomi           59 KSUN                 3:55.00    3:50.59  
  2 Saunders, Berniece        59 SARM                 4:23.00    4:19.15  
 
Event 9  Women 60-64 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goodman, Corinna          63 HYACC                3:45.00    3:41.43  
 
Event 9  Women 65-69 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farrell, Lis              68 CAMS                 4:14.69    4:21.74  
  2 Schanofski, Myriam        65 Unattached           6:05.00    5:16.44  
 
Event 9  Women 70-74 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Varty, Eulah              70 CAMS                 4:20.29    4:26.83  
 
Event 9  Women 80-84 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 De Leeuw, Elsa            80 WAVE                 4:30.00    4:44.14  
 
Event 9  Men 25-29 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright, Kerry             27 VIC                  2:25.00    2:23.04  
  2 Ruest, Carl               28 EBSC                 2:33.00    2:30.86  
  3 Rollo, Andrew             28 EBSC                 2:40.00    2:35.06  
  4 Feinberg, Avi             25 UBC                  2:31.00    3:03.52  
 
Event 9  Men 30-34 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bekker, Ian               32 Unattached           2:45.00    2:37.34  
  2 Robinson, Dale            30 UBC                  2:30.00    2:37.67  
 
Event 9  Men 35-39 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oldham, Mark              35 EBSC                 2:22.20    2:18.54  
  2 Heusel, Peter             36 WIN                  2:24.00    2:27.31  
  3 Walton, Tim               36 CAMS                 2:45.00    2:44.97  
 
Event 9  Men 40-44 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Brian            42 VDMSC                2:20.00    2:17.53  
  2 Slater, Craig             44 WAVE                 2:35.20    2:35.16  
  3 Miller, Alex              44 CAMS                 3:00.00    2:53.42  
  4 Percy, Thomas             44 NAVY                 3:20.00    3:18.89  
 
Event 9  Men 45-49 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barron, Roger             49 Unattached           2:45.00    2:43.28  
  2 Muir, Alex                48 DRM                  2:50.00    2:47.67  
 -- Bawn, Doug                46 HYACC                2:32.80         DQ  
 -- Hodson, John              45 NAVY                 2:40.00         DQ  
 
Event 9  Men 50-54 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pielon, Richard           51 CRGW                 2:33.50    2:35.30  
  2 Noakes, Ronald            52 UBC                  3:30.00    3:24.07  
  3 Hendrickson, Al           52 DRM                  3:40.00    3:56.40  
 
Event 9  Men 55-59 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saunders, David           56 SARM                 3:30.00    3:22.96  
  2 Painter, Roger            58 VIC                  3:45.00    3:45.15  
 
Event 9  Men 60-64 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Juhala, Richard           61 OREG                 3:48.00    3:44.33  
 
Event 9  Men 70-74 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scantland, James          70 NEBB                 3:56.00    3:55.19  
 
Event 10  Women 19-24 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Imada, Darcy              24 WIN                  1:14.00    1:13.77  
  2 Cunningham, Colleen       24 UBC                  1:21.50    1:20.80  
 
Event 10  Women 25-29 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slinn, Jenny              27 HYACC                1:11.50    1:08.30  
  2 Beynon, Heather           28 NAVY                 1:10.40    1:11.60  
  3 Jones, Michelle           27 NVM                  1:15.34    1:17.38  
  4 Newman, Deb               28 WAVE                 1:30.00    1:27.38  
 
Event 10  Women 30-34 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Laverty, Catherine        30 UBC                  1:22.00    1:18.71  
  2 Barry, Kathy              32 UBC                  1:52.00    1:49.23  
 
Event 10  Women 35-39 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gallie, Julie             37 Unattached           1:24.00    1:25.80  
  2 Lauzon, Natalie           37 NVM                  1:24.00    1:25.82  
  3 Evans, Janet              39 AYM                  1:30.00    1:26.14  
 
Event 10  Women 40-44 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Macdonald, Sarah          44 VIC                  1:16.00    1:11.53  
  2 Haftner, Kelleen          42 HYACC                1:27.00    1:23.25  
  3 Robertson, Deborah        42 NVM                  1:29.40    1:24.27  
 
Event 10  Women 45-49 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Graham, Kathy             46 WAVE                 1:18.17    1:22.44  
  2 Harris, Laura             49 CAMS                 1:34.00    1:31.34  
  3 Manley, Theo              49 WAVE                 1:32.00    1:33.24  
 
Event 10  Women 50-54 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Willms, Gerri             52 HYACC                1:31.00    1:30.94  
  2 Ruffell, Diane            52 CAMS                 1:40.00    1:44.03  
 
Event 10  Women 55-59 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Prudence           56 NVM                       NT    1:33.27  
  2 Wiens, Barb               57 NVM                  1:45.00    1:41.68  
  3 Gouk, Ann                 58 WKM                  2:16.00    2:21.83  
 
Event 10  Women 70-74 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stamhuis, Conny           72 AYM                  1:54.00    1:50.83  
  2 Hambrook, Gladys          73 WTM                  2:02.85    2:10.99  
 
Event 10  Women 75-79 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parnell, Joan             76 NVM                  1:49.00    1:44.36  
 
Event 10  Women 85-89 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morrow, Noel              86 VIC                  2:20.00    2:13.95  
 
Event 10  Men 30-34 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferguson, David           31 UBC                  1:05.50    1:05.50  
 
Event 10  Men 35-39 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanderson, Greg           38 NVM                  1:12.50    1:11.14  
 
Event 10  Men 40-44 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kemple, Tom               42 EBSC                 1:06.50    1:07.84  
  2 Stewart, Keith            43 KSUN                 1:20.00    1:20.13  
  3 Kendal, Keith             43 VIC                  1:21.46    1:20.95  
 
Event 10  Men 45-49 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ott, Steve                45 AYM                  1:17.00    1:18.73  
  2 Stjernegaar, Allan        47 DRM                  1:30.00    1:40.37  
 
Event 10  Men 50-54 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Van Buuren, John          50 VDMSC                1:05.60    1:04.74  
  2 McIntyre, Mike            51 NVM                  1:05.00    1:05.14  
  3 Zajchowski, Richard       54 VIC                  1:15.00    1:14.61  
  4 Carmichael, Rod           53 VIC                  1:15.50    1:17.08  
  5 McManus, John             50 NAVY                 1:20.40    1:22.21  
  6 Huerta, Salvador          54 NVM                  1:26.40    1:24.50  
 
Event 10  Men 55-59 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilkins, Bob              56 SARM                 1:28.00    1:26.79  
 
Event 10  Men 60-64 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Donoghue, Karl            64 Unattached           1:23.00    1:22.05  
  2 Looye, Art                60 WIN                  1:23.00    1:27.89  
  3 Culver, David             62 KSUN                 1:33.00    1:30.17  
 
Event 10  Men 65-69 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hall, Grant               69 VCSS                 2:00.00    1:45.73  
  2 Szasz, Ivan               68 UBC                  1:50.03    1:50.61  
 
Event 10  Men 70-74 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rusnell, David            71 WKM                  1:58.00    2:01.03  
  2 Hubay, James              74 AYM                  2:26.30    2:09.98  
 
Event 10  Men 80-84 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MacLennan, Doug           80 WIN                  2:08.20    2:09.50  
 
Event 10  Men 85-89 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schulhof, Alfred          85 NVM                  2:15.00    2:00.92  
  2 McGregor, Hugh            85 VCSS                 2:10.00    2:05.51  
 
Event 11  Women 19-24 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellwood, Sarah            24 VIC                  1:45.00    1:38.40  
  2 Bargh, Chelsie            19 VIC                  1:45.25    1:41.21  
 
Event 11  Women 25-29 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beynon, Laurie            28 NAVY                 1:40.00    1:30.79  
 
Event 11  Women 30-34 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Javid, Lisa               30 NEBB                 1:30.00    1:28.88  
  2 Morch, Cheryl             33 NVM                  1:45.00    1:32.39  
  3 McRobbie, Claire          31 NVM                  1:38.00    1:33.70  
 
Event 11  Women 35-39 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Duvall, Kerry             39 WAVE                 1:27.40    1:28.40  
  2 Milligan, Jana            39 CAMS                 1:32.00    1:32.18  
  3 Fargey, Brenda            39 UBC                  1:33.00    1:33.49  
 
Event 11  Women 40-44 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mason, Sandra             41 HYACC                1:24.19    1:26.02  
  2 Banser, Pam               43 VIC                  1:41.00    1:34.97  
  3 Wagner, Carol             43 WAVE                 2:13.00    2:10.74  
 
Event 11  Women 45-49 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brault, Danielle          48 VIC                  1:31.00    1:31.37  
  2 de Lotbiniere, Pauline J  45 WIN                  1:36.50    1:35.18  
 
Event 11  Women 50-54 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dockerill, Sylvia         53 TYEE                 1:37.00    1:32.48  
  2 Kinneer, Renee            50 SFA                  1:42.98    1:40.54  
  3 Ragan, Laurel             52 KSUN                 1:40.00    1:50.74  
  4 Logsdon, Rebecca          50 SAC                  2:15.25    2:14.56  
 
Event 11  Women 55-59 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelson, Colleen           55 CAMS                 1:37.00    1:37.49  
  2 Anderson, Karen           55 VIC                  1:45.00    1:46.01  
  3 Newth, Valerie            58 DRM                  1:57.00    1:53.90  
  4 Butler, Jody              55 NEBB                 2:00.00    2:13.62  
 
Event 11  Women 60-64 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pronk, Bonnie             62 VCSS                 1:31.25    1:32.68  
  2 Goodman, Corinna          63 HYACC                1:45.00    1:52.52  
  3 Warren, Sue               63 VCSS                 2:11.00    2:02.49  
  4 Popadopoulos, Kenna       63 WIN                  2:05.04    2:03.92  
 
Event 11  Women 80-84 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 De Leeuw, Elsa            80 WAVE                 2:20.00    2:18.63  
 
Event 11  Men 25-29 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ruest, Carl               28 EBSC                 1:19.00    1:17.85  
  2 Rollo, Andrew             28 EBSC                 1:20.00    1:18.26  
  3 Tarnowski, Jere           27 EBSC                 1:50.00    1:30.18  
 
Event 11  Men 30-34 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gray, Matthew             32 TYEE                 1:25.42    1:21.72  
 
Event 11  Men 35-39 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McMillan, Ian             38 PRASC                1:16.73    1:16.69  
  2 Walton, Tim               36 CAMS                 1:20.00    1:22.81  
  3 Harmer, John              35 EBSC                 1:40.00    1:39.07  
 
Event 11  Men 40-44 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Haftner, Kevin            42 HYACC                1:32.00    1:31.06  
  2 Mansuri, Khosoro          41 NVM                  1:45.00    1:32.79  
 
Event 11  Men 45-49 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bawn, Doug                46 HYACC                1:30.00    1:22.15  
  2 Barron, Roger             49 Unattached           1:24.00    1:22.90  
  3 Blackmer, John            46 EBSC                 1:40.00    1:31.42  
  4 Gulay, Darryl             46 HYACC                1:20.00    1:35.79  
  5 Topp, Martin              47 WIN                  1:38.45    1:36.33  
  6 Forester, Harvey          48 VIC                  2:00.00    2:03.81  
 
Event 11  Men 50-54 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beaudin, Gilles           50 EBSC                 1:18.50    1:17.74  
  2 Brimm, Dan                53 HYACC                1:25.00    1:25.83  
  3 Buxbaum, Friedrich        52 WAVE                 1:35.00    1:26.38  
  4 Mehus, Glen               50 AYM                  1:23.00    1:27.42  
  5 Huerta, Salvador          54 NVM                  1:30.00    1:31.08  
 
Event 11  Men 55-59 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stark, Allen              55 OREG                 1:14.50    1:16.24  
  2 Burvill, Ian              58 NEBB                 1:37.00    1:31.41  
  3 Davis, Barry              58 CRGW                 1:28.00    1:32.02  
  4 Close, Jim                56 PACE                 1:40.00    1:37.25  
  5 Barnett, Terry            56 NEBB                 1:39.20    1:38.96  
 
Event 11  Men 60-64 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Juhala, Richard           61 OREG                 1:45.00    1:42.75  
  2 Politano, Leon            61 VIC                  1:50.00    1:43.10  
 
Event 11  Men 65-69 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bell, Peter               69 NVM                  1:26.00    1:27.94  
  2 Mandur, Joe               69 TERR                 1:40.00    1:42.56  
 
Event 11  Men 70-74 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scantland, James          70 NEBB                 1:50.00    1:46.92  
  2 Weidinger, Imre           70 Unattached           1:50.26    1:51.70  
  3 Carviel, Ross             74 AYM                  2:14.00    2:01.62  
 
Event 11  Men 85-89 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schulhof, Alfred          85 NVM                  2:10.00    2:07.07  
 
Event 11  Men 90-94 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Panton, Jim               90 VCSS                 2:50.00    2:49.96  
 
Event 12  Men 120-159 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 English Bay Swim Club  'A'                        1:50.00    1:47.66   40  
     1) Rollo, Andrew 28                2) Ruest, Carl 28                 
     3) Kemple, Tom 42                  4) Oldham, Mark 35                
 
Event 12  Men 160-199 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 North Vancouver Masters  'B'                      1:56.00    1:49.53   40  
     1) Craig, Rod 44                   2) Hobbs, David 48                
     3) Sanderson, Greg 38              4) McIntyre, Mike 51              
  2 Victoria Masters Swim Club  'A'                   1:49.00    1:49.70   34  
     1) Wright, Kerry 27                2) Zajchowski, Richard 54         
     3) Cassels, David 45               4) Carmichael, Rod 53             
  3 Navy Masters  'A'                                 2:00.00    1:58.88   32  
     1) Hodson, John 45                 2) Lloyd, Doug 34                 
     3) Percy, Thomas 44                4) Zezza, Tony 44                 
  4 Ubc Masters  'A'                                  2:05.00    2:06.31   30  
     1) Feinberg, Avi 25                2) Noakes, Ronald 52              
     3) Szasz, Ivan 68                  4) Ferguson, David 31             
  5 English Bay Swim Club  'B'                        2:00.00    2:09.29   28  
     1) Passmore, Bruce 28              2) Blackmer, John 46              
     3) Harmer, John 35                 4) Beaudin, Gilles 50             
 
Event 12  Men 200-239 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 North Vancouver Masters  'A'                      2:10.00    2:12.94   40  
     1) Weymark, Bill 51                2) McLaren, Martin 62             
     3) Bell, Peter 69                  4) Mansuri, Khosoro 41            
  2 Nanaimo Ebbtides  'A'                             2:15.00    2:19.29   34  
     1) Scantland, James 70             2) Barnett, Terry 56              
     3) Ricketts, Stephen 49            4) Burvill, Ian 58                
  3 Winskill  'A'                                     2:18.90    2:32.73   32  
     1) Looye, Art 60                   2) MacLennan, Doug 80             
     3) Johnson, Mark 50                4) Topp, Martin 47                
  4 Victoria Masters Swim Club  'B'                   2:24.00    2:35.97   30  
     1) Kendal, Keith 43                2) Painter, Roger 58              
     3) Politano, Leon 61               4) Forester, Harvey 48            
 
Event 12  Men 240-279 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Athans Y Masters  'A'                                  NT    1:59.85   40  
     1) Hubay, James 74                 2) Gilchrist, Peter A 79          
     3) Mehus, Glen 50                  4) Ott, Steve 45                  
 
Event 13  Women 100-119 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Navy Masters  'A'                                 2:00.00    2:03.19  
     1) John, Hayley 27                 2) Beynon, Laurie 28              
     3) Martin, Jody 27                 4) Beynon, Heather 28             
 
Event 13  Women 120-159 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Victoria Masters Swim Club  'B'                   2:20.00    2:22.70  
     1) Brault, Danielle 48             2) Bargh, Chelsie 19              
     3) Anderson, Karen 55              4) Ellwood, Sarah 24              
  2 Ubc Masters  'A'                                  2:14.00    2:25.21  
     1) Bozac, Anna 45                  2) Kalas, Pam 28                  
     3) Barry, Kathy 32                 4) Cunningham, Colleen 24         
  3 Winskill  'A'                                     2:14.86    2:30.22  
     1) Imada, Darcy 24                 2) Imalda, Kelly 26               
     3) Popadopoulos, Kenna 63          4) de Lotbiniere, Pauline Joly 45 
 
Event 13  Women 160-199 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Victoria Masters Swim Club  'A'                   2:05.00    2:05.32  
     1) Macdonald, Sarah 44             2) Chew, Jackie 31                
     3) Banser, Pam 43                  4) Owen, Linda 47                 
  2 Whiterock Waves  'B'                              2:23.50    2:23.03  
     1) Graham, Kathy 46                2) Manley, Theo 49                
     3) Wagner, Carol 43                4) Newman, Deb 28                 
  3 Sunstrokers  'A'                                  2:30.00    2:25.21  
     1) Ragan, Laurel 52                2) Pickrem, Naiomi 59             
     3) Whyte, Chris 44                 4) McGrath, Ann 41                
  4 Athans Y Masters  'A'                                  NT    2:27.03  
     1) Stamhuis, Conny 72              2) Evans, Janet 39                
     3) Jones, Jane 28                  4) Guidi, Carmelle 32             
  5 North Vancouver Masters  'B'                      2:40.00    2:27.92  
     1) Parnell, Joan 76                2) Boothroyd, Sa 43               
     3) Lauzon, Natalie 37              4) Morch, Cheryl 33               
 
Event 13  Women 200-239 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 North Vancouver Masters  'A'                      2:20.00    2:19.08  
     1) Lopez, Georgina 60              2) Moore, Prudence 56             
     3) Wiens, Barb 57                  4) Robertson, Deborah 42          
  2 Whiterock Waves  'A'                              2:25.00    2:25.14  
     1) De Leeuw, Elsa 80               2) Freeman, Dale 44               
     3) Sawyer, Robyn 47                4) Duvall, Kerry 39               
 
Event 13  Women 240-279 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cowichan Aquannis Masters  'A'                    2:50.00    2:48.83  
     1) Nelson, Colleen 55              2) Varty, Eulah 70                
     3) Farrell, Lis 68                 4) Ruffell, Diane 52              
 
Event 14  Women 25-29 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Jane               28 AYM                  3:00.00    3:07.48  
 
Event 14  Women 30-34 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guidi, Carmelle           32 AYM                  2:36.84    2:40.78  
  2 Kobi, Jennifer            33 SARM                 2:45.00    2:50.20  
 
Event 14  Women 35-39 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Duvall, Kerry             39 WAVE                 3:15.00    3:15.36  
 
Event 14  Women 40-44 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Dale             44 WAVE                 3:06.09    3:02.50  
 
Event 14  Women 45-49 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Owen, Linda               47 VIC                  3:10.00    3:09.89  
  2 Graham, Kathy             46 WAVE                 3:11.63    3:14.10  
 
Event 14  Men 40-44 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Brian            42 VDMSC                2:35.00    2:30.01  
 
Event 14  Men 45-49 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Green, Cameron            45 BAC                  2:25.00    2:20.17  
  2 Ricketts, Stephen         49 NEBB                 3:40.00    3:24.11  
 
Event 14  Men 50-54 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zajchowski, Richard       54 VIC                  2:50.00    2:52.78  
 
Event 14  Men 55-59 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wallace, Steve            55 Unattached           3:29.60    3:39.46  
  2 Saunders, David           56 SARM                 7:55.00    3:43.25  
  3 Painter, Roger            58 VIC                  3:45.00    3:48.19  
 -- Kelleher, Thomas          56 Unattached           3:50.00         DQ  
 
Event 14  Men 70-74 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Chris              72 TYMS                 4:19.00    4:17.84  
 
Event 15  Women 19-24 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Imada, Darcy              24 WIN                    32.50      32.87  
 
Event 15  Women 25-29 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 John, Hayley              27 NAVY                   31.20      31.58  
  2 Naess, Victoria           28 RRSC                   32.00      32.10  
  3 Jones, Jane               28 AYM                    35.33      35.62  
  4 Imalda, Kelly             26 WIN                    36.93      36.74  
  5 Robertson, Tara           27 EBSC                   34.00      37.62  
  6 Martin, Jody              27 NAVY                   39.00      40.03  
 
Event 15  Women 30-34 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guidi, Carmelle           32 AYM                    32.36      32.42  
  2 Doherty, Lianna           30 NAVY                   32.50      32.93  
  3 Bell, Heather             32 FTSC                   36.80      35.54  
  4 Laverty, Catherine        30 UBC                    35.00      35.89  
  5 Javid, Lisa               30 NEBB                   36.00      36.15  
 
Event 15  Women 35-39 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harmer, Annell            36 EBSC                   36.00      35.25  
  2 Beer, Heive               36 WAVE                   37.80      37.33  
  3 Evans, Janet              39 AYM                    40.00      37.95  
  4 Milligan, Jana            39 CAMS                   42.00      42.65  
 
Event 15  Women 40-44 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Macdonald, Sarah          44 VIC                    31.00      30.77  
  2 Haftner, Kelleen          42 HYACC                  35.10      34.77  
  3 Cossette, Marie-Josee     42 UBC                    33.00      35.26  
  4 McGrath, Ann              41 KSUN                   34.50      36.23  
  5 Whyte, Chris              44 KSUN                   39.00      37.31  
  6 Mageau, Lynda             41 WIN                    38.00      37.84  
  7 Wagner, Carol             43 WAVE                   43.37      43.98  
 
Event 15  Women 45-49 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Graham, Kathy             46 WAVE                   35.29      35.75  
  2 Sawyer, Robyn             47 WAVE                   36.00      35.94  
  3 Brault, Danielle          48 VIC                    37.80      37.84  
  4 Harris, Laura             49 CAMS                   45.00      41.84  
  5 Sherk, Marjorie           48 NVM                    43.21      44.48  
 
Event 15  Women 50-54 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dockerill, Sylvia         53 TYEE                   38.50      38.75  
  2 Willms, Gerri             52 HYACC                  40.00      39.40  
 
Event 15  Women 55-59 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pickrem, Naiomi           59 KSUN                   48.00      49.37  
  2 Rocheleau-Lazenby, Lolit  59 SPART                1:08.00      58.02  
 
Event 15  Women 60-64 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pronk, Bonnie             62 VCSS                   39.05      39.80  
  2 Lopez, Georgina           60 NVM                    44.28      43.22  
  3 Townsend, Renice          60 WKM                  2:05.00    1:56.66  
 
Event 15  Women 65-69 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farrell, Lis              68 CAMS                   58.33      59.37  
  2 Schanofski, Myriam        65 Unattached           1:10.00    1:00.65  
 
Event 15  Women 80-84 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 De Leeuw, Elsa            80 WAVE                 1:13.50    1:08.28  
 
Event 15  Men 25-29 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ruest, Carl               28 EBSC                   32.00      30.69  
  2 Rollo, Andrew             28 EBSC                   35.00      31.56  
  3 Feinberg, Avi             25 UBC                    31.50      32.21  
  4 Passmore, Bruce           28 EBSC                   36.00      34.74  
  5 Tarnowski, Jere           27 EBSC                   45.00      36.44  
 
Event 15  Men 30-34 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bekker, Ian               32 Unattached             30.00      30.00  
  2 Gray, Matthew             32 TYEE                   34.19      33.03  
 
Event 15  Men 35-39 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McMillan, Ian             38 PRASC                  31.23      29.15  
  2 Wanjoff, Chris            39 EBSC                   35.00      32.96  
  3 Taylor, Ron               38 WTM                    33.30      33.72  
 
Event 15  Men 40-44 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kemple, Tom               42 EBSC                   29.00      28.53  
  2 Zezza, Tony               44 NAVY                   30.30      30.41  
  3 Slater, Craig             44 WAVE                   30.40      31.24  
  4 Stewart, Keith            43 KSUN                   33.00      31.66  
  5 Miller, Alex              44 CAMS                   34.20      34.24  
  6 Percy, Thomas             44 NAVY                   34.50      35.21  
  7 Haftner, Kevin            42 HYACC                  37.00      36.05  
 
Event 15  Men 45-49 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Green, Cameron            45 BAC                    27.80      27.87  
  2 Bawn, Doug                46 HYACC                  30.10      31.00  
  3 Cassels, David            45 VIC                    30.00      31.69  
  4 Hobbs, David              48 NVM                    35.00      32.42  
  5 Schlemmer, Bob            45 SAC                    32.60      32.43  
  6 Hodson, John              45 NAVY                   38.00      33.99  
  7 Ricketts, Stephen         49 NEBB                   37.00      37.00  
  8 Gulay, Darryl             46 HYACC                  41.00      42.17  
 
Event 15  Men 50-54 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carmichael, Rod           53 VIC                    30.80      31.03  
  2 Beaudin, Gilles           50 EBSC                   32.50      31.75  
  3 Mehus, Glen               50 AYM                    32.00      32.47  
  4 Zajchowski, Richard       54 VIC                    31.00      32.49  
  5 Handford, Ted             53 Unattached             35.00      32.96  
  6 Noakes, Ronald            52 UBC                    40.00      39.01  
 
Event 15  Men 55-59 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Barry              58 CRGW                   32.30      33.00  
  2 Burvill, Ian              58 NEBB                   35.00      34.60  
  3 Wallace, Steve            55 Unattached             35.00      35.20  
  4 Saunders, David           56 SARM                   40.00      39.38  
  5 Kelleher, Thomas          56 Unattached             45.00      44.31  
  6 Painter, Roger            58 VIC                    50.00      44.81  
 
Event 15  Men 60-64 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McLaren, Martin           62 NVM                    32.00      34.83  
  2 Culver, David             62 KSUN                   38.00      36.53  
  3 Politano, Leon            61 VIC                    43.00      40.20  
  4 Phillips, Ron             60 Unattached             40.00      41.73  
  5 Juhala, Richard           61 OREG                   43.00      47.66  
 
Event 15  Men 65-69 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Szasz, Ivan               68 UBC                    41.08      40.73  
  2 Hall, Grant               69 VCSS                   43.00      42.62  
  3 Block, Harry              67 HYACC                  46.41      45.61  
 
Event 15  Men 70-74 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Chris              72 TYMS                   54.00      48.11  
  2 Rusnell, David            71 WKM                    55.00      57.43  
 
Event 16  Women 19-24 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Imada, Darcy              24 WIN                    33.50      34.12  
  2 Cunningham, Colleen       24 UBC                    38.60      37.85  
  3 Bargh, Chelsie            19 VIC                    43.22      41.39  
  4 Kim, Yuni                 23 HYACC                  50.00      51.64  
 
Event 16  Women 25-29 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slinn, Jenny              27 HYACC                  32.57      31.72  
  2 Beynon, Heather           28 NAVY                   33.50      33.17  
  3 Jones, Michelle           27 NVM                    34.06      35.11  
  4 Beynon, Laurie            28 NAVY                   40.00      35.44  
  5 Newman, Deb               28 WAVE                   43.00      39.91  
 
Event 16  Women 30-34 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McRobbie, Claire          31 NVM                    39.00      39.19  
  2 Wolfsjager, Krista        32 NVM                    45.00      42.20  
  3 Barry, Kathy              32 UBC                    53.00      51.34  
 
Event 16  Women 35-39 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gallie, Julie             37 Unattached             38.00      37.78  
  2 Lauzon, Natalie           37 NVM                    38.00      39.15  
  3 Evans, Janet              39 AYM                    42.00      40.45  
  4 Beer, Heive               36 WAVE                   45.00      42.58  
 
Event 16  Women 40-44 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robertson, Deborah        42 NVM                    40.00      38.16  
  2 Haftner, Kelleen          42 HYACC                  39.00      38.20  
  3 Mageau, Lynda             41 WIN                    40.70      40.71  
  4 Canuto, Luisa             43 UBC                    52.00      47.36  
 
Event 16  Women 45-49 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Graham, Kathy             46 WAVE                   35.81      36.40  
 
Event 16  Women 50-54 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Willms, Gerri             52 HYACC                  41.00      41.48  
  2 Ruffell, Diane            52 CAMS                   43.40      44.25  
  3 Logsdon, Rebecca          50 SAC                  1:03.54    1:04.82  
 
Event 16  Women 55-59 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wiens, Barb               57 NVM                    48.00      47.67  
  2 Nelson, Colleen           55 CAMS                   50.00      50.16  
  3 Newth, Valerie            58 DRM                    52.00      51.24  
  4 Saunders, Berniece        59 SARM                   53.90      53.18  
  5 Butler, Jody              55 NEBB                   55.31      53.73  
  6 Gouk, Ann                 58 WKM                  1:01.00    1:01.36  
 
Event 16  Women 60-64 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Warren, Sue               63 VCSS                 1:05.76      59.33  
  2 Popadopoulos, Kenna       63 WIN                  1:07.00    1:04.77  
 
Event 16  Women 70-74 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stamhuis, Conny           72 AYM                    51.00      52.64  
 
Event 16  Women 75-79 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parnell, Joan             76 NVM                    48.00      45.28  
 
Event 16  Women 85-89 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morrow, Noel              86 VIC                  1:02.00      58.02  
 
Event 16  Men 25-29 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright, Kerry             27 VIC                    29.00      28.83  
 
Event 16  Men 30-34 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferguson, David           31 UBC                    30.00      30.83  
  2 Lloyd, Doug               34 NAVY                   32.20      31.37  
 
Event 16  Men 40-44 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kemple, Tom               42 EBSC                   31.00      31.31  
  2 Haftner, Kevin            42 HYACC                  40.00      40.09  
  3 Mansuri, Khosoro          41 NVM                    37.00      40.35  
 
Event 16  Men 45-49 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ott, Steve                45 AYM                    35.00      34.86  
  2 Muir, Alex                48 DRM                    36.00      34.95  
  3 Topp, Martin              47 WIN                    43.90      44.80  
 
Event 16  Men 50-54 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McIntyre, Mike            51 NVM                    29.20      29.23  
  2 Van Buuren, John          50 VDMSC                  29.23      29.25  
  3 Pielon, Richard           51 CRGW                   32.70      33.63  
  4 Carmichael, Rod           53 VIC                    34.50      35.48  
  5 Huerta, Salvador          54 NVM                    38.50      37.09  
  6 Johnson, Mark             50 WIN                    41.00      40.05  
 
Event 16  Men 55-59 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wallace, Steve            55 Unattached             37.50      39.26  
  2 Close, Jim                56 PACE                   55.00      53.15  
 
Event 16  Men 60-64 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Donoghue, Karl            64 Unattached             37.00      36.90  
  2 Looye, Art                60 WIN                    37.00      39.46  
  3 Juhala, Richard           61 OREG                   49.00      55.66  
 
Event 16  Men 70-74 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carviel, Ross             74 AYM                  1:10.00      50.22  
  2 Scantland, James          70 NEBB                   51.00      52.58  
  3 Hubay, James              74 AYM                  1:03.21      57.88  
 
Event 16  Men 75-79 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gilchrist, Peter A        79 AYM                    50.00      50.13  
 
Event 16  Men 80-84 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MacLennan, Doug           80 WIN                    58.43      58.17  
 
Event 16  Men 85-89 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schulhof, Alfred          85 NVM                  1:00.00      53.28  
 
Event 17  Mixed 100-119 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 English Bay Swim Club  'A'                        1:55.00    2:04.64  
     1) Robertson, Tara 27              2) Passmore, Bruce 28             
     3) Marchildon, Sarah 30            4) Rollo, Andrew 28               
 
Event 17  Mixed 120-159 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Victoria Masters Swim Club  'C'                   2:10.00    1:58.99  
     1) Kendal, Keith 43                2) Ellwood, Sarah 24              
     3) Brault, Danielle 48             4) Wright, Kerry 27               
  2 Navy Masters  'A'                                 2:00.00    1:59.31  
     1) John, Hayley 27                 2) Zezza, Tony 44                 
     3) Martin, Jody 27                 4) McManus, John 50               
  3 North Vancouver Masters  'B'                      2:00.00    2:07.78  
     1) Stephens, Craig 32              2) McRobbie, Claire 31            
     3) Wolfsjager, Krista 32           4) Sanderson, Greg 38             
 
Event 17  Mixed 160-199 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Victoria Masters Swim Club  'A'                   1:51.00    1:53.42  
     1) Macdonald, Sarah 44             2) Chew, Jackie 31                
     3) Carmichael, Rod 53              4) Cassels, David 45              
  2 North Vancouver Masters  'C'                      1:59.00    2:02.53  
     1) Jones, Michelle 27              2) Robertson, Deborah 42          
     3) Mansuri, Khosoro 41             4) McIntyre, Mike 51              
  3 Cowichan Aquannis Masters  'A'                    2:14.00    2:09.80  
     1) Miller, Alex 44                 2) Milligan, Jana 39              
     3) Harris, Laura 49                4) Walton, Tim 36                 
  4 Navy Masters  'B'                                 2:05.00    2:12.52  
     1) Percy, Thomas 44                2) Doherty, Lianna 30             
     3) Malczynski, Isabelle 42         4) Hodson, John 45                
  5 Victoria Masters Swim Club  'B'                   2:07.00    2:13.81  
     1) Zajchowski, Richard 54          2) Politano, Leon 61              
     3) Bargh, Chelsie 19               4) Banser, Pam 43                 
  6 Nanaimo Ebbtides  'A'                             2:24.00    2:23.87  
     1) Javid, Lisa 30                  2) Ricketts, Stephen 49           
     3) Butler, Jody 55                 4) Burvill, Ian 58                
 
Event 17  Mixed 200-239 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 North Vancouver Masters  'E'                      2:10.00    2:17.08  
     1) Weymark, Bill 51                2) Sherk, Marjorie 48             
     3) Moore, Prudence 56              4) Webb, 1096 47                  
  2 Winskill  'B'                                          NT    2:27.29  
     1) Imada, Darcy 24                 2) de Lotbiniere, Pauline Joly 45 
     3) MacLennan, Doug 80              4) Topp, Martin 47                
  3 Winskill  'A'                                          NT    2:31.82  
     1) Mageau, Lynda 41                2) Popadopoulos, Kenna 63         
     3) Johnson, Mark 50                4) Looye, Art 60                  
  4 Athans Y Masters  'A'                                  NT    2:43.68  
     1) Jones, Jane 28                  2) Stamhuis, Conny 72             
     3) Hubay, James 74                 4) Mehus, Glen 50                 
 
Event 17  Mixed 240-279 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 North Vancouver Masters  'D'                      2:20.00    2:21.14  
     1) Hobbs, David 48                 2) Parnell, Joan 76               
     3) Wiens, Barb 57                  4) McLaren, Martin 62             
 
Event 18  Women 30-34 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McRobbie, Claire          31 NVM                  3:15.00    3:16.48  
 
Event 18  Women 35-39 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Duvall, Kerry             39 WAVE                 3:24.31    3:17.64  
  2 Milligan, Jana            39 CAMS                 3:22.00    3:20.34  
 
Event 18  Women 40-44 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Dale             44 WAVE                 3:16.35    3:13.84  
 
Event 18  Women 45-49 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 de Lotbiniere, Pauline J  45 WIN                  3:31.75    3:33.52  
  2 Manley, Theo              49 WAVE                 3:44.00    3:47.51  
  3 Brault, Danielle          48 VIC                  3:31.00    3:59.76  
 
Event 18  Women 50-54 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kinneer, Renee            50 SFA                  3:50.00    3:37.18  
 
Event 18  Women 55-59 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelson, Colleen           55 CAMS                 3:40.00    3:35.06  
  2 Newth, Valerie            58 DRM                  4:10.00    4:07.43  
  3 Rocheleau-Lazenby, Lolit  59 SPART                4:00.00    4:28.50  
 
Event 18  Women 60-64 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pronk, Bonnie             62 VCSS                 3:12.54    3:19.99  
  2 Warren, Sue               63 VCSS                 4:34.00    4:24.16  
  3 Popadopoulos, Kenna       63 WIN                  4:42.27    4:36.77  
 
Event 18  Women 70-74 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Varty, Eulah              70 CAMS                 4:16.54    4:24.90  
 
Event 18  Men 25-29 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rollo, Andrew             28 EBSC                 3:00.00    2:50.36  
  2 Tarnowski, Jere           27 EBSC                 3:40.00    3:14.85  
 
Event 18  Men 30-34 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robinson, Dale            30 UBC                  2:50.00    2:57.15  
 
Event 18  Men 35-39 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walton, Tim               36 CAMS                 3:00.00    2:59.86  
  2 Harmer, John              35 EBSC                 3:37.00    3:34.97  
 
Event 18  Men 40-44 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slater, Craig             44 WAVE                 2:52.40    2:56.54  
 
Event 18  Men 45-49 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bawn, Doug                46 HYACC                3:01.20    2:55.41  
  2 Barron, Roger             49 Unattached           3:05.00    2:58.90  
  3 Blackmer, John            46 EBSC                 3:20.00    3:13.18  
  4 Ricketts, Stephen         49 NEBB                 3:20.00    3:19.78  
  5 Gulay, Darryl             46 HYACC                2:45.00    3:34.58  
  6 Topp, Martin              47 WIN                  3:34.15    3:37.06  
  7 Forester, Harvey          48 VIC                  4:00.00    4:17.93  
 
Event 18  Men 50-54 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beaudin, Gilles           50 EBSC                 2:50.50    2:50.35  
 
Event 18  Men 55-59 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stark, Allen              55 OREG                 2:46.99    2:47.88  
  2 Davis, Barry              58 CRGW                 3:18.00    3:19.62  
  3 Painter, Roger            58 VIC                  3:45.00    3:30.61  
  4 Close, Jim                56 PACE                 3:35.00    3:36.85  
 
Event 18  Men 60-64 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Juhala, Richard           61 OREG                 3:51.00    3:49.01  
 
Event 18  Men 65-69 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bell, Peter               69 NVM                  3:10.00    3:09.86  
 
Event 18  Men 70-74 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Chris              72 TYMS                 3:59.00    3:51.51  
  2 Scantland, James          70 NEBB                 3:58.00    3:57.61  
  3 Weidinger, Imre           70 Unattached           4:05.00    4:01.18  
  4 Carviel, Ross             74 AYM                  4:28.00    4:35.18  
 
Event 18  Men 85-89 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Schulhof, Alfred          85 NVM                  5:00.00         DQ  
 
Event 18  Men 90-94 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Panton, Jim               90 VCSS                 6:22.00         DQ  
 
Event 19  Women 19-24 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellwood, Sarah            24 VIC                  1:25.00    1:20.98  
  2 Kim, Yuni                 23 HYACC                1:40.00    1:35.94  
 
Event 19  Women 25-29 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Naess, Victoria           28 RRSC                 1:00.00      59.75  
  2 Kalas, Pam                28 UBC                  1:05.50    1:05.93  
  3 Jones, Jane               28 AYM                  1:06.96    1:08.30  
  4 Newman, Deb               28 WAVE                 1:20.00    1:17.30  
 
Event 19  Women 30-34 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kobi, Jennifer            33 SARM                 1:01.00    1:01.34  
  2 Doherty, Lianna           30 NAVY                 1:03.50    1:06.04  
  3 Guidi, Carmelle           32 AYM                  1:05.50    1:06.76  
  4 Chew, Jackie              31 VIC                  1:08.00    1:07.35  
  5 Marchildon, Sarah         30 EBSC                 1:10.66    1:11.86  
  6 Bell, Heather             32 FTSC                 1:10.00    1:12.39  
  7 Wolfsjager, Krista        32 NVM                  1:20.00    1:16.89  
  8 Barry, Kathy              32 UBC                  1:41.00    1:37.38  
 
Event 19  Women 35-39 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harmer, Annell            36 EBSC                 1:10.00    1:07.71  
  2 Duvall, Kerry             39 WAVE                 1:07.72    1:08.80  
  3 Gallie, Julie             37 Unattached           1:11.00    1:09.65  
  4 Beer, Heive               36 WAVE                 1:13.00    1:12.19  
  5 Fargey, Brenda            39 UBC                  1:16.00    1:16.65  
 
Event 19  Women 40-44 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Macdonald, Sarah          44 VIC                  1:01.00    1:03.16  
  2 Monteith, Anne            43 VMSC                 1:05.17    1:06.10  
  3 Cossette, Marie-Josee     42 UBC                  1:05.00    1:07.30  
  4 Mason, Sandra             41 HYACC                1:09.60    1:09.48  
  5 Robertson, Deborah        42 NVM                  1:13.02    1:11.17  
  6 McGrath, Ann              41 KSUN                 1:11.00    1:11.31  
  7 Banser, Pam               43 VIC                  1:12.00    1:11.60  
  8 Mageau, Lynda             41 WIN                  1:15.00    1:14.04  
  9 Boothroyd, Sa             43 NVM                  1:30.00    1:14.16  
 10 Whyte, Chris              44 KSUN                 1:17.00    1:14.47  
 11 Malczynski, Isabelle      42 NAVY                 1:30.00    1:29.18  
 12 Canuto, Luisa             43 UBC                  1:40.00    1:29.37  
 13 Wagner, Carol             43 WAVE                 1:30.23    1:30.20  
 
Event 19  Women 45-49 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sawyer, Robyn             47 WAVE                 1:11.34    1:10.15  
  2 Harris, Laura             49 CAMS                 1:16.00    1:14.86  
  3 Bozac, Anna               45 UBC                  1:18.00    1:17.86  
 
Event 19  Women 50-54 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dockerill, Sylvia         53 TYEE                 1:20.00    1:17.61  
  2 Ruffell, Diane            52 CAMS                 1:21.00    1:22.49  
  3 Ragan, Laurel             52 KSUN                 1:25.00    1:25.67  
  4 Logsdon, Rebecca          50 SAC                  2:00.93    2:04.05  
 
Event 19  Women 55-59 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Prudence           56 NVM                       NT    1:21.65  
  2 Wiens, Barb               57 NVM                  1:27.00    1:26.62  
  3 Sandercock, Leonie 0      55 UBC                  1:30.00    1:27.21  
  4 Pickrem, Naiomi           59 KSUN                 1:35.00    1:33.14  
  5 Saunders, Berniece        59 SARM                 1:45.00    1:44.39  
  6 Gouk, Ann                 58 WKM                  1:48.00    1:49.21  
 
Event 19  Women 60-64 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lopez, Georgina           60 NVM                  1:19.01    1:17.54  
 
Event 19  Women 65-69 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farrell, Lis              68 CAMS                 1:40.82    1:44.85  
  2 Roberts, Audrey           68 WKM                  1:56.33    1:55.31  
  3 Schanofski, Myriam        65 Unattached           3:00.00    2:15.61  
 
Event 19  Women 70-74 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hambrook, Gladys          73 WTM                  1:51.49    1:55.31  
 
Event 19  Women 75-79 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parnell, Joan             76 NVM                  1:38.00    1:32.49  
 
Event 19  Women 80-84 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 De Leeuw, Elsa            80 WAVE                 1:42.93    1:39.76  
 
Event 19  Men 25-29 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ruest, Carl               28 EBSC                   59.80      59.15  
  2 Feinberg, Avi             25 UBC                  1:06.00    1:05.17  
  3 Passmore, Bruce           28 EBSC                 1:05.00    1:08.85  
 
Event 19  Men 30-34 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bekker, Ian               32 Unattached           1:03.00    1:01.05  
  2 Gray, Matthew             32 TYEE                 1:08.31    1:09.68  
  3 Stephens, Craig           32 NVM                  1:16.00    1:14.75  
 
Event 19  Men 35-39 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oldham, Mark              35 EBSC                   55.80      54.63  
  2 Heusel, Peter             36 WIN                    57.50      57.99  
  3 Sanderson, Greg           38 NVM                  1:03.50      59.75  
  4 Walton, Tim               36 CAMS                 1:06.00    1:06.17  
  5 Wanjoff, Chris            39 EBSC                 1:08.50    1:06.85  
  6 Taylor, Ron               38 WTM                  1:09.80    1:07.30  
 
Event 19  Men 40-44 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Welbourn, Graham          43 Unattached             54.55      55.04  
  2 Johnson, Brian            42 VDMSC                  58.00      56.40  
  3 Craig, Rod                44 NVM                    59.00      57.59  
  4 Zezza, Tony               44 NAVY                 1:00.40      59.66  
  5 Kwan, Graham              40 NVM                  1:06.00    1:05.44  
  6 Kendal, Keith             43 VIC                  1:06.88    1:05.62  
  7 Miller, Alex              44 CAMS                 1:08.00    1:06.46  
  8 Stewart, Keith            43 KSUN                 1:07.00    1:06.98  
  9 Curtis, Martin            42 HYACC                1:12.00    1:08.84  
 10 Haftner, Kevin            42 HYACC                1:12.00    1:13.53  
 11 Percy, Thomas             44 NAVY                 1:16.00    1:14.51  
 
Event 19  Men 45-49 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cassels, David            45 VIC                  1:00.00    1:01.14  
  2 Green, Cameron            45 BAC                  1:01.50    1:01.40  
  3 Ott, Steve                45 AYM                  1:04.00    1:03.39  
  4 Schlemmer, Bob            45 SAC                  1:05.00    1:03.76  
  5 Barron, Roger             49 Unattached           1:04.00    1:04.06  
  6 Bouwman, Gary             46 WIN                  1:10.00    1:07.57  
  7 Gulay, Darryl             46 HYACC                1:12.00    1:23.95  
  8 Forester, Harvey          48 VIC                  1:35.00    1:37.56  
 
Event 19  Men 50-54 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Van Buuren, John          50 VDMSC                  56.40      56.66  
  2 McIntyre, Mike            51 NVM                    56.20      58.24  
  3 Pielon, Richard           51 CRGW                   59.90    1:00.70  
  4 McManus, John             50 NAVY                 1:06.50    1:05.33  
  5 Handford, Ted             53 Unattached           1:15.00    1:10.66  
  6 Noakes, Ronald            52 UBC                  1:16.00    1:16.04  
 
Event 19  Men 55-59 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wallace, Steve            55 Unattached           1:12.60    1:13.89  
  2 Wilkins, Bob              56 SARM                 1:17.00    1:15.08  
  3 Burvill, Ian              58 NEBB                 1:20.00    1:16.07  
  4 Saunders, David           56 SARM                 1:15.00    1:17.94  
  5 Kelleher, Thomas          56 Unattached           1:28.00    1:22.29  
 
Event 19  Men 60-64 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Donoghue, Karl            64 Unattached           1:12.00    1:11.92  
  2 Culver, David             62 KSUN                 1:16.00    1:16.90  
  3 Looye, Art                60 WIN                  1:18.00    1:20.19  
  4 Politano, Leon            61 VIC                  1:30.00    1:20.98  
 
Event 19  Men 65-69 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hall, Grant               69 VCSS                 1:19.50    1:17.66  
  2 Mandur, Joe               69 TERR                 1:17.00    1:19.38  
  3 Szasz, Ivan               68 UBC                  1:20.00    1:21.07  
  4 Willies, Gordon           66 KSUN                 1:24.12    1:23.45  
  5 Block, Harry              67 HYACC                1:38.00    1:29.01  
 
Event 19  Men 75-79 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Owen, Ken                 75 RAVE                 1:55.00    1:47.71  
 
Event 19  Men 80-84 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MacLennan, Doug           80 WIN                  1:49.11    1:49.28  
 
Event 19  Men 85-89 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGregor, Hugh            85 VCSS                 1:50.00    2:04.31  
 
Event 19  Men 90-94 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Panton, Jim               90 VCSS                 2:40.00    2:48.11  
 
Event 20  Men 120-159 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 English Bay Swim Club  'A'                        2:00.00    2:01.92  
     1) Kemple, Tom 42                  2) Beaudin, Gilles 50             
     3) Ruest, Carl 28                  4) Oldham, Mark 35                
  2 North Vancouver Masters  'A'                      2:14.00    2:18.46  
     1) Sanderson, Greg 38              2) Kwan, Graham 40                
     3) Hobbs, David 48                 4) Stephens, Craig 32             
 -- English Bay Swim Club  'B'                        2:20.00         DQ  
     1) Tarnowski, Jere 27              2) Harmer, John 35                
     3) Wanjoff, Chris 39               4) Blackmer, John 46              
 
Event 20  Men 160-199 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Victoria Masters Swim Club  'A'                   2:08.00    2:06.72  
     1) Wright, Kerry 27                2) Carmichael, Rod 53             
     3) Kendal, Keith 43                4) Cassels, David 45              
  2 Navy Masters  'A'                                 2:10.00    2:14.68  
     1) Lloyd, Doug 34                  2) McManus, John 50               
     3) Percy, Thomas 44                4) Zezza, Tony 44                 
  3 Ubc Masters  'A'                                  2:30.00    2:27.25  
     1) Ferguson, David 31              2) Feinberg, Avi 25               
     3) Szasz, Ivan 68                  4) Noakes, Ronald 52              
  4 North Vancouver Masters  'C'                           NT    2:32.43  
     1) Huerta, Salvador 54             2) Wilburn, David 46              
     3) Webb, 1096 47                   4) Weymark, Bill 51               
 
Event 20  Men 200-239 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 North Vancouver Masters  'A'                      2:00.00    2:18.28  
     1) McIntyre, Mike 51               2) Bell, Peter 69                 
     3) Mansuri, Khosoro 41             4) McLaren, Martin 62             
  2 Winskill  'A'                                     2:29.00    2:33.10  
     1) Looye, Art 60                   2) Topp, Martin 47                
     3) Johnson, Mark 50                4) Bouwman, Gary 46               
  3 Nanaimo Ebbtides  'A'                             2:40.00    2:43.80  
     1) Scantland, James 70             2) Ricketts, Stephen 49           
     3) Burvill, Ian 58                 4) Barnett, Terry 56              
  4 Victoria Masters Swim Club  'B'                   2:40.00    2:45.69  
     1) Zajchowski, Richard 54          2) Painter, Roger 58              
     3) Politano, Leon 61               4) Forester, Harvey 48            
 
Event 20  Men 240-279 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Athans Y Masters  'A'                                  NT    2:45.76  
     1) Carviel, Ross 74                2) Mehus, Glen 50                 
     3) Ott, Steve 45                   4) Gilchrist, Peter A 79          
 
Event 21  Women 100-119 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Navy Masters  'A'                                 2:10.00    2:15.47  
     1) Beynon, Heather 28              2) Beynon, Laurie 28              
     3) Doherty, Lianna 30              4) John, Hayley 27                
 
Event 21  Women 120-159 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Winskill  'A'                                          NT    2:27.31  
     1) Imada, Darcy 24                 2) de Lotbiniere, Pauline Joly 45 
     3) Imalda, Kelly 26                4) Mageau, Lynda 41               
  2 Ubc Masters  'A'                                  2:35.00    2:29.08  
     1) Bozac, Anna 45                  2) Fargey, Brenda 39              
     3) Laverty, Catherine 30           4) Cossette, Marie-Josee 42       
  3 North Vancouver Masters  'A'                      2:12.00    2:31.77  
     1) Lauzon, Natalie 37              2) McRobbie, Claire 31            
     3) Robertson, Deborah 42           4) Jones, Michelle 27             
  4 Sunstrokers  'A'                                  2:50.00    2:48.25  
     1) Pickrem, Naiomi 59              2) Ragan, Laurel 52               
     3) McGrath, Ann 41                 4) Whyte, Chris 44                
 
Event 21  Women 160-199 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Victoria Masters Swim Club  'A'                   2:19.00    2:23.99  
     1) Macdonald, Sarah 44             2) Brault, Danielle 48            
     3) Banser, Pam 43                  4) Chew, Jackie 31                
  2 Athans Y Masters  'A'                                  NT    2:37.15  
     1) Evans, Janet 39                 2) Stamhuis, Conny 72             
     3) Guidi, Carmelle 32              4) Jones, Jane 28                 
  3 Whiterock Waves  'A'                              2:39.00    2:40.21  
     1) Manley, Theo 49                 2) Newman, Deb 28                 
     3) Sawyer, Robyn 47                4) Beer, Heive 36                 
 -- North Vancouver Masters  'A'                      2:45.00         DQ  
     1) Boothroyd, Sa 43                2) Moore, Prudence 56             
     3) Sherk, Marjorie 48              4) Wolfsjager, Krista 32          
 
Event 21  Women 200-239 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whiterock Waves  'A'                              2:37.50    2:37.29  
     1) Graham, Kathy 46                2) Duvall, Kerry 39               
     3) Freeman, Dale 44                4) De Leeuw, Elsa 80              
 
Event 21  Women 240-279 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cowichan Aquannis Masters  'A'                    3:25.00    3:08.20  
     1) Ruffell, Diane 52               2) Varty, Eulah 70                
     3) Nelson, Colleen 55              4) Farrell, Lis 68                
 
Event 22  Women 25-29 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beynon, Heather           28 NAVY                 2:17.60    2:17.36  
  2 Kalas, Pam                28 UBC                  2:17.00    2:19.06  
  3 Slinn, Jenny              27 HYACC                2:21.90    2:19.07  
  4 Jones, Michelle           27 NVM                  2:34.24    2:35.42  
  5 Imalda, Kelly             26 WIN                  2:38.73    2:38.73  
  6 Robertson, Tara           27 EBSC                 2:30.00    2:40.00  
 
Event 22  Women 30-34 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Doherty, Lianna           30 NAVY                 2:20.00    2:20.58  
  2 Laverty, Catherine        30 UBC                  2:35.00    2:31.92  
  3 Chew, Jackie              31 VIC                  2:32.00    2:37.49  
  4 Marchildon, Sarah         30 EBSC                 2:37.04    2:39.18  
  5 Kobi, Jennifer            33 SARM                 2:55.00    2:59.65  
 
Event 22  Women 35-39 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Duvall, Kerry             39 WAVE                 2:36.83    2:32.56  
  2 Gallie, Julie             37 Unattached           2:40.00    2:33.89  
  3 Evans, Janet              39 AYM                  2:55.00    2:41.32  
 
Event 22  Women 40-44 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cossette, Marie-Josee     42 UBC                  2:22.00    2:28.36  
  2 Monteith, Anne            43 VMSC                 2:23.00    2:31.56  
  3 Freeman, Dale             44 WAVE                 2:35.77    2:35.28  
  4 Banser, Pam               43 VIC                  2:47.00    2:44.13  
  5 Mageau, Lynda             41 WIN                  2:52.00    2:51.70  
  6 Wagner, Carol             43 WAVE                 3:21.71    3:30.77  
 
Event 22  Women 45-49 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sawyer, Robyn             47 WAVE                 2:37.04    2:37.08  
  2 Manley, Theo              49 WAVE                 2:52.00    2:48.87  
  3 Bozac, Anna               45 UBC                  2:45.00    2:51.04  
  4 de Lotbiniere, Pauline J  45 WIN                  2:56.70    2:55.84  
 
Event 22  Women 50-54 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ruffell, Diane            52 CAMS                 3:05.00    3:09.48  
  2 Willms, Gerri             52 HYACC                3:10.00    3:13.57  
 
Event 22  Women 55-59 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelson, Colleen           55 CAMS                 2:53.00    2:57.46  
  2 Moore, Prudence           56 NVM                       NT    3:01.29  
  3 Wiens, Barb               57 NVM                  3:10.00    3:12.53  
  4 Sandercock, Leonie 0      55 UBC                  3:20.00    3:12.82  
 
Event 22  Women 60-64 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lopez, Georgina           60 NVM                  2:57.29    3:02.05  
  2 Popadopoulos, Kenna       63 WIN                  4:19.29    4:05.61  
 
Event 22  Women 65-69 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Audrey           68 WKM                  4:12.24    4:12.30  
 
Event 22  Women 70-74 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Varty, Eulah              70 CAMS                 4:00.11    3:57.96  
  2 Hambrook, Gladys          73 WTM                  3:55.49    4:09.72  
 
Event 22  Women 80-84 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 De Leeuw, Elsa            80 WAVE                 3:35.00    3:44.72  
 
Event 22  Men 25-29 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ruest, Carl               28 EBSC                 2:16.00    2:13.37  
 
Event 22  Men 30-34 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferguson, David           31 UBC                  2:09.00    2:07.78  
  2 Robinson, Dale            30 UBC                  2:15.00    2:19.07  
 
Event 22  Men 35-39 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oldham, Mark              35 EBSC                 2:06.00    2:03.76  
  2 Heusel, Peter             36 WIN                  2:07.00    2:08.06  
 
Event 22  Men 40-44 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Welbourn, Graham          43 Unattached           1:59.75    2:00.86  
  2 Craig, Rod                44 NVM                  2:09.00    2:04.80  
  3 Zezza, Tony               44 NAVY                 2:17.50    2:22.66  
  4 Kendal, Keith             43 VIC                  2:27.73    2:28.02  
  5 Curtis, Martin            42 HYACC                2:52.00    2:38.36  
  6 Percy, Thomas             44 NAVY                 2:55.00    2:50.15  
 
Event 22  Men 45-49 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cassels, David            45 VIC                  5:00.00    2:16.95  
  2 Schlemmer, Bob            45 SAC                  2:25.00    2:23.96  
  3 Topp, Martin              47 WIN                  2:53.92    2:53.69  
  4 Forester, Harvey          48 VIC                  3:30.00    3:39.36  
 
Event 22  Men 50-54 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zajchowski, Richard       54 VIC                  2:22.00    2:23.66  
  2 McManus, John             50 NAVY                 2:26.60    2:24.98  
  3 Johnson, Mark             50 WIN                  2:50.00    2:50.88  
  4 Noakes, Ronald            52 UBC                  2:50.00    2:54.18  
 
Event 22  Men 55-59 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilkins, Bob              56 SARM                 2:50.00    2:43.68  
  2 Painter, Roger            58 VIC                  3:45.00    3:33.55  
 
Event 22  Men 60-64 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Culver, David             62 KSUN                 3:10.00    2:54.26  
  2 Phillips, Ron             60 Unattached           2:55.00    3:01.82  
  3 Looye, Art                60 WIN                  2:59.99    3:04.76  
  4 Politano, Leon            61 VIC                  3:20.00    3:12.68  
 
Event 22  Men 65-69 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mandur, Joe               69 TERR                 2:54.00    3:00.13  
  2 Hall, Grant               69 VCSS                 3:02.00    3:01.36  
  3 Willies, Gordon           66 KSUN                 3:08.53    3:09.62  
 
Event 22  Men 70-74 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Chris              72 TYMS                 3:04.00    3:02.40  
  2 Rusnell, David            71 WKM                  3:40.00    3:36.70  
  3 Hubay, James              74 AYM                  4:22.60    4:11.63  
 
Event 22  Men 75-79 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Owen, Ken                 75 RAVE                 3:58.00    4:05.26  
 
Event 22  Men 90-94 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Panton, Jim               90 VCSS                 6:20.00    6:05.10  
 
Event 23  Women 19-24 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Imada, Darcy              24 WIN                  1:14.00    1:14.87  
  2 Cunningham, Colleen       24 UBC                  1:21.00    1:18.99  
  3 Bargh, Chelsie            19 VIC                  1:32.62    1:28.90  
 -- Kim, Yuni                 23 HYACC                2:00.00         DQ  
 
Event 23  Women 25-29 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Naess, Victoria           28 RRSC                 1:12.00    1:12.55  
  2 Slinn, Jenny              27 HYACC                1:13.74    1:13.08  
  3 Beynon, Laurie            28 NAVY                 1:30.00    1:17.80  
  4 Kalas, Pam                28 UBC                  1:21.00    1:21.49  
  5 Imalda, Kelly             26 WIN                  1:24.56    1:23.97  
  6 Martin, Jody              27 NAVY                 1:20.00    1:26.06  
  7 Newman, Deb               28 WAVE                 1:25.00    1:26.18  
 
Event 23  Women 30-34 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guidi, Carmelle           32 AYM                  1:17.00    1:15.94  
  2 Laverty, Catherine        30 UBC                  1:16.00    1:19.57  
  3 Javid, Lisa               30 NEBB                 1:22.00    1:20.95  
  4 McRobbie, Claire          31 NVM                  1:29.00    1:22.05  
  5 Chew, Jackie              31 VIC                  1:22.00    1:23.84  
  6 Barry, Kathy              32 UBC                  1:46.00    1:42.43  
 -- Wolfsjager, Krista        32 NVM                  1:35.00         DQ  
 -- Bell, Heather             32 FTSC                 1:22.00         DQ  
 
Event 23  Women 35-39 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fargey, Brenda            39 UBC                  1:25.00    1:25.10  
  2 Beer, Heive               36 WAVE                 1:30.00    1:27.89  
  3 Milligan, Jana            39 CAMS                 1:32.00    1:28.75  
  4 Lauzon, Natalie           37 NVM                  1:30.00    1:34.35  
 
Event 23  Women 40-44 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Macdonald, Sarah          44 VIC                  1:09.00    1:10.05  
  2 Mason, Sandra             41 HYACC                1:16.20    1:18.49  
  3 Haftner, Kelleen          42 HYACC                1:22.00    1:20.82  
  4 Canuto, Luisa             43 UBC                  2:00.00    1:44.52  
 
Event 23  Women 45-49 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Graham, Kathy             46 WAVE                 1:23.56    1:23.64  
  2 Brault, Danielle          48 VIC                  1:24.00    1:24.90  
  3 de Lotbiniere, Pauline J  45 WIN                  1:29.91    1:33.51  
  4 Bozac, Anna               45 UBC                  1:36.00    1:37.54  
  5 Sherk, Marjorie           48 NVM                  1:39.10    1:38.74  
 
Event 23  Women 50-54 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dockerill, Sylvia         53 TYEE                 1:26.00    1:25.27  
  2 Kinneer, Renee            50 SFA                  1:36.60    1:36.20  
  3 Ragan, Laurel             52 KSUN                 1:40.00    1:39.09  
  4 Logsdon, Rebecca          50 SAC                  2:30.00    2:13.43  
 
Event 23  Women 55-59 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pickrem, Naiomi           59 KSUN                 1:45.00    1:46.76  
  2 Newth, Valerie            58 DRM                  1:48.00    1:48.88  
  3 Saunders, Berniece        59 SARM                 2:00.00    1:58.90  
  4 Rocheleau-Lazenby, Lolit  59 SPART                2:05.00    2:00.50  
  5 Gouk, Ann                 58 WKM                  2:12.00    2:13.13  
 
Event 23  Women 60-64 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pronk, Bonnie             62 VCSS                 1:23.71    1:27.22  
  2 Townsend, Renice          60 WKM                  3:35.00    3:22.89  
 
Event 23  Women 65-69 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farrell, Lis              68 CAMS                 1:55.77    1:59.73  
  2 Schanofski, Myriam        65 Unattached           3:20.00    2:27.67  
 
Event 23  Women 70-74 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Varty, Eulah              70 CAMS                 2:12.00    2:04.35  
 
Event 23  Women 75-79 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parnell, Joan             76 NVM                  1:50.00    1:49.54  
 
Event 23  Men 25-29 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rollo, Andrew             28 EBSC                 1:10.00    1:11.06  
  2 Feinberg, Avi             25 UBC                  1:19.00    1:17.18  
  3 Passmore, Bruce           28 EBSC                 1:28.00    1:20.64  
 
Event 23  Men 30-34 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bekker, Ian               32 Unattached           1:25.00    1:12.20  
 
Event 23  Men 35-39 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heusel, Peter             36 WIN                  1:05.00    1:05.41  
  2 McMillan, Ian             38 PRASC                1:12.45    1:08.42  
  3 Sanderson, Greg           38 NVM                  1:11.50    1:09.98  
  4 Walton, Tim               36 CAMS                 1:15.00    1:14.41  
  5 Taylor, Ron               38 WTM                  1:21.20    1:19.42  
 
Event 23  Men 40-44 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Brian            42 VDMSC                1:04.00    1:03.51  
  2 Kemple, Tom               42 EBSC                 1:06.50    1:07.52  
  3 Slater, Craig             44 WAVE                 1:11.70    1:10.30  
  4 Kendal, Keith             43 VIC                  1:20.50    1:16.32  
 
Event 23  Men 45-49 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Muir, Alex                48 DRM                  1:18.00    1:14.77  
  2 Ott, Steve                45 AYM                  1:16.00    1:15.22  
  3 Hodson, John              45 NAVY                 1:29.00    1:17.10  
  4 Webb, 1096                47 NVM                  1:21.00    1:19.05  
  5 Ricketts, Stephen         49 NEBB                 1:25.00    1:22.48  
  6 Wilburn, David            46 NVM                  1:40.00    1:41.81  
 
Event 23  Men 50-54 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Van Buuren, John          50 VDMSC                1:05.00    1:04.35  
  2 Pielon, Richard           51 CRGW                 1:08.90    1:10.42  
  3 Beaudin, Gilles           50 EBSC                 1:12.50    1:12.10  
  4 McManus, John             50 NAVY                 1:20.70    1:17.88  
  5 Mehus, Glen               50 AYM                  1:15.00    1:18.26  
  6 Handford, Ted             53 Unattached           1:22.00    1:21.52  
  7 Buxbaum, Friedrich        52 WAVE                 1:35.00    1:23.56  
 
Event 23  Men 55-59 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Barry              58 CRGW                 1:18.00    1:17.74  
  2 Burvill, Ian              58 NEBB                 1:35.00    1:26.57  
  3 Close, Jim                56 PACE                 1:55.00    1:44.90  
 
Event 23  Men 60-64 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McLaren, Martin           62 NVM                  1:20.00    1:24.02  
  2 Phillips, Ron             60 Unattached           1:35.00    1:39.26  
 
Event 23  Men 65-69 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bell, Peter               69 NVM                  1:24.00    1:25.78  
  2 Szasz, Ivan               68 UBC                  1:45.00    1:45.50  
  3 Block, Harry              67 HYACC                1:53.48    1:56.86  
 
Event 23  Men 70-74 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scantland, James          70 NEBB                 1:54.00    1:43.98  
  2 Carviel, Ross             74 AYM                  2:14.00    2:11.86  
 
Event 23  Men 75-79 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gilchrist, Peter A        79 AYM                  1:50.00    1:49.87  
 
Event 24  Women 19-24 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bargh, Chelsie            19 VIC                 13:11.00   13:05.54  
 
Event 24  Women 25-29 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beynon, Heather           28 NAVY                10:00.70   10:05.88  
  2 Jones, Jane               28 AYM                 10:35.00   10:35.71  
  3 Gallicano, Jen            27 DRM                       NT   15:56.29  
 
Event 24  Women 30-34 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kobi, Jennifer            33 SARM                 9:55.00   10:14.61  
  2 Marchildon, Sarah         30 EBSC                11:43.17   11:41.82  
 
Event 24  Women 35-39 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harmer, Annell            36 EBSC                11:10.00   10:24.28  
 
Event 24  Women 40-44 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monteith, Anne            43 VMSC                12:59.00   11:06.35  
  2 Freeman, Dale             44 WAVE                11:16.11   11:15.31  
  3 Boothroyd, Sa             43 NVM                       NT   12:20.80  
 
Event 24  Women 45-49 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harris, Laura             49 CAMS                11:55.00   11:34.65  
  2 Manley, Theo              49 WAVE                12:45.00   12:34.72  
 
Event 24  Women 55-59 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sandercock, Leonie 0      55 UBC                 14:55.00   14:11.81  
 
Event 24  Women 60-64 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Townsend, Renice          60 WKM                 24:10.00   21:45.23  
 
Event 24  Women 65-69 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Audrey           68 WKM                 17:44.98   17:58.29  
 
Event 24  Men 30-34 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robinson, Dale            30 UBC                 10:20.00   10:28.44  
 
Event 24  Men 35-39 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oldham, Mark              35 EBSC                 9:45.00    9:30.56  
 
Event 24  Men 40-44 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Welbourn, Graham          43 Unattached           9:00.00    8:57.22  
  2 Craig, Rod                44 NVM                  9:45.00    9:21.78  
  3 Miller, Alex              44 CAMS                11:10.00   10:50.94  
 
Event 24  Men 45-49 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cassels, David            45 VIC                 10:00.00   10:27.38  
  2 Barron, Roger             49 Unattached          11:00.00   10:48.54  
  3 Hodson, John              45 NAVY                11:00.00   10:54.18  
  4 Blackmer, John            46 EBSC                12:00.00   12:06.61  
  5 Wilburn, David            46 NVM                       NT   13:22.61  
 
Event 24  Men 50-54 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carmichael, Rod           53 VIC                 10:15.00   10:11.66  
 
Event 24  Men 55-59 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilkins, Bob              56 SARM                12:43.00   12:26.98  
  2 Kelleher, Thomas          56 Unattached          13:20.00   12:59.82  
  3 Saunders, David           56 SARM                13:30.00   13:24.43  
  4 Tippett, Clay             55 DRM                       NT   19:01.91  
 
Event 24  Men 60-64 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King-Jones, Philip        64 KSUN                16:30.00   16:47.02  
 
Event 24  Men 65-69 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mandur, Joe               69 TERR                13:04.00   13:24.92  
  2 Willies, Gordon           66 KSUN                14:02.27   14:04.35  
 
Event 24  Men 70-74 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rusnell, David            71 WKM                 15:20.00   15:48.01  
  2 Hubay, James              74 AYM                 20:03.06   18:01.21  
 
Event 24  Men 75-79 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Owen, Ken                 75 RAVE                19:30.00   17:58.98  
 
Event 24  Men 85-89 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGregor, Hugh            85 VCSS                20:00.00   19:11.33